×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Nowa linia w Bydgoszczy. Loty do Rzymu


Włoska linia Mistral Air poleci z Bydgoszczy do stolicy Włoch. Nowe połączenie właśnie zostało ogłoszone na konferencji prasowej w Bydgoszczy, na której jest nasz reporter Mirosław Pachowicz.Nowe połączenie wystartuje 16 czerwca i będzie wykonywane dwa razy w tygodni: w poniedziałki i czwartki. Połączenie będzie wykonywane boeingiem B737 na rzymskie lotnisko Fiumicino. 
- Trasa  Bydgoszcz-Rzym jest póki co sezonowa, ale w zależności od sprzedaży na ostatnie miesiące sezonu letniego podjęta będzie decyzja o dalszych operacjach. Można się tego spodziewać we wrześniu. Szukamy także możliwości współpracy code-share z innymi liniami na tej trasie - powiedział w rozmowie z Pasazer.com Mark Camilleri, dyrektor handlowy Mistral Air.


Camilleri podkreśla, że uruchomienie połączenia było inicjatywą lotniska, a Mistral Air nie rozmawia z innymi lotniskami w Polsce. Przewoźnik liczy m.in. na pasażerów udających się na pielgrzymki do Rzymu. 

- Chcemy jednak w przyszłym roku pomyśleć nad innym włoskim kierunkiem z Bydgoszczy, bo zależy nam na koncentrowaniu się na konkretnych punktach skąd i dokąd prowadzona jest ekspansja i rozwój siatki - dodaje Camilleri.


Wylot z Rzymu zaplanowano na 11:55, lądowanie w Bydgoszczy na 14:25. Powrót z Bydgoszczy odbędzie się o 15:10, lądowanie w Rzymie o 17:35.


Cena biletu w jedna stronę zaczyna się od 42 euro w jedną stronę.

Maria Wasiak, wiceprezydent Bydgoszczy, uważa że to bardzo ważne połączenie dla Bydgoszczy ze względu na ruch transregionalny, a Rzym to ważne miejsce z punktu widzenia turystycznego. 

Mistral Air to włoskie linie lotnicze, które zajmowały się lotniczym przewozem cargo. Od 27 sierpnia 2007 r. weszły na rynek przewozów pasażerskich.  Linie w 1981 r. założył aktor Bud Spencer, komercyjne loty rozpoczęto w 1984 r. Właścicielem firmy został potem TNT Express Worldwide, który w 2002 r. sprzedał 75 proc. udziałów włoskiej poczcie. Pięć samolotów lata od 2014 r. dla Alitalii. Przewoźnik lata rozkładowo na 26 trasach z czterech baz we Włoszech (Katania, Bari, Neapol i Rzym-Fiumicino). 


Linia specjalizuje się w lotach dla pielgrzymów planujących wizyty w najważniejszych sanktuariach na świecie, takich jak Lourdes, Fátima, Guadalupe, Santiago de Compostela czy Medziugorie w Bośni i Hercegowinie. Oferta przewoźnika uzyskała według dziennika "La Repubblica" oficjalną akceptację Watykanu. 

Air Mistral to trzeci po Ryanairze i Lufthansie przewoźnik oferujący regularne loty z lotniska w Bydgoszczy.

fot. Mirosław Pachowiczgość_a1a25 - Profil
gość_a1a25
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie