×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


5 pytań do... Andrija Pavlenko (UIA)


Niedawne uwolnienie rynku przelotów lotniczych pomiędzy Polską i Ukrainą spowodowało zwiększenie oferowania UIA oraz uruchomienie dwóch nowych połączeń na Ukrainę. O rozwoju linii w Polsce rozmawiamy z Andrijem Pavlenko, szefem sprzedaży na Europę i Amerykę Północną w UIA.


Pasazer.com: Skąd w ostatnim czasie tak duże zainteresowanie UIA polskim rynkiem? To wynik uwolnienia rejsów pomiędzy Polską i Ukrainą?   

Andrij Pavlenko: Umowa ta faktycznie daje nam więcej miejsca na rozwój oraz ekspansje na rynku w Polsce, ale oczywiście nie jest to jedyny powód. Szukaliśmy różnych scenariuszy w jaki sposób możemy zwiększyć częstotliwości na istniejących trasach i jakie nowe trasy są warte uruchomienia. Zdajemy sobie sprawę, że sąsiedztwo Polski i Ukrainy daje bardzo silny potencjał dla rozwoju ruchu lotniczego. Plan rozszerzenia siatki z portów regionalnych na Ukrainie jest konsekwentnie wdrażany od 2015 roku i cieszy nas fakt zwiększenia oferty dla polskiego pasażera.Pasazer.com: Winnica, Stanisławów - skąd pomysł na uruchamianie tras akurat do tych ośrodków?

Andrij Pavlenko: Wybór ten w głównej mierze był oparty na dostępności samolotów właśnie na lotniskach w Winnicy i Stanisławowie, ale analiza istniejących i potencjalnych przepływów pasażerów utrzymały nas w przekonaniu o trafności decyzji. Z Winnicy uruchomiliśmy połączenie do Tel Awiwu a z Iwano-Frankiwska do Alicane i Walencji w Hiszpanii wykorzystując wolny samolot.

Pasazer.com: Nowe trasy adresowane są do migrantów zarobkowych z Ukrainy?

Andrij Pavlenko: Na pewno też. Ale chcemy te produkty zaoferować wszystkim zainteresowanym odwiedzeniem Ukrainy – turystom, biznesowi oraz odwiedzającym znajomych na Ukrainie czy w Polsce. Jest to inna możliwość przelotu np. do Kijowa dostępna teraz dla pasażerów z Pomorza, w tym przypadku przez Iwano-Frankiwsk.

Pasazer.com: Dlaczego UIA zdecydował się na Gdańsk a nie Poznań?

Andrij Pavlenko: Oba analizowane przez UIA lotniska miały długą listę zalet i korzyści. Wybór padł na to miasto, do którego możemy rozpocząć loty już teraz. Śledzimy uważnie sytuację na innych lotniskach w Polsce i zdajemy sobie sprawę, że rozwój ten jest bezsprzeczny.

Pasazer.com: Czy w najbliższej przyszłości planujecie otwarcie kolejnych połączeń z Polski?

Andrij Pavlenko: Nie mam wątpliwości, że UIA będzie dalej rozszerzać siatkę połączeń między Polską a Ukrainą. Zapewniam, że z radością przedstawimy plany uruchomienia nowych połączeń, jak tylko takie plany się pojawią.

Pasazer.com: Dziękujemy za rozmowę.

fot. UIA
gość_63396 - Profil
gość_63396
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie