5 pytań do... Andrija Pavlenko (UIA)

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
17 maja 2016 10:38
7 komentarzy
Niedawne uwolnienie rynku przelotów lotniczych pomiędzy Polską i Ukrainą spowodowało zwiększenie oferowania UIA oraz uruchomienie dwóch nowych połączeń na Ukrainę. O rozwoju linii w Polsce rozmawiamy z Andrijem Pavlenko, szefem sprzedaży na Europę i Amerykę Północną w UIA.
Reklama

Pasazer.com: Skąd w ostatnim czasie tak duże zainteresowanie UIA polskim rynkiem? To wynik uwolnienia rejsów pomiędzy Polską i Ukrainą?

Andrij Pavlenko: Umowa ta faktycznie daje nam więcej miejsca na rozwój oraz ekspansje na rynku w Polsce, ale oczywiście nie jest to jedyny powód. Szukaliśmy różnych scenariuszy w jaki sposób możemy zwiększyć częstotliwości na istniejących trasach i jakie nowe trasy są warte uruchomienia. Zdajemy sobie sprawę, że sąsiedztwo Polski i Ukrainy daje bardzo silny potencjał dla rozwoju ruchu lotniczego. Plan rozszerzenia siatki z portów regionalnych na Ukrainie jest konsekwentnie wdrażany od 2015 roku i cieszy nas fakt zwiększenia oferty dla polskiego pasażera.Pasazer.com: Winnica, Stanisławów - skąd pomysł na uruchamianie tras akurat do tych ośrodków?

Andrij Pavlenko: Wybór ten w głównej mierze był oparty na dostępności samolotów właśnie na lotniskach w Winnicy i Stanisławowie, ale analiza istniejących i potencjalnych przepływów pasażerów utrzymały nas w przekonaniu o trafności decyzji. Z Winnicy uruchomiliśmy połączenie do Tel Awiwu a z Iwano-Frankiwska do Alicane i Walencji w Hiszpanii wykorzystując wolny samolot.

Pasazer.com: Nowe trasy adresowane są do migrantów zarobkowych z Ukrainy?

Andrij Pavlenko: Na pewno też. Ale chcemy te produkty zaoferować wszystkim zainteresowanym odwiedzeniem Ukrainy – turystom, biznesowi oraz odwiedzającym znajomych na Ukrainie czy w Polsce. Jest to inna możliwość przelotu np. do Kijowa dostępna teraz dla pasażerów z Pomorza, w tym przypadku przez Iwano-Frankiwsk.

Pasazer.com: Dlaczego UIA zdecydował się na Gdańsk a nie Poznań?

Andrij Pavlenko: Oba analizowane przez UIA lotniska miały długą listę zalet i korzyści. Wybór padł na to miasto, do którego możemy rozpocząć loty już teraz. Śledzimy uważnie sytuację na innych lotniskach w Polsce i zdajemy sobie sprawę, że rozwój ten jest bezsprzeczny.

Pasazer.com: Czy w najbliższej przyszłości planujecie otwarcie kolejnych połączeń z Polski?

Andrij Pavlenko: Nie mam wątpliwości, że UIA będzie dalej rozszerzać siatkę połączeń między Polską a Ukrainą. Zapewniam, że z radością przedstawimy plany uruchomienia nowych połączeń, jak tylko takie plany się pojawią.

Pasazer.com: Dziękujemy za rozmowę.

fot. UIA

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Affinitor 2016-05-26 00:42   
Affinitor - Profil Affinitor
Tak ładnie by brzmiało: 5 pytań do... Pawła Cybulak?
Affinitor 2016-05-26 00:41   
Affinitor - Profil Affinitor
Jak zwykle informacja jest napisana językiem polskawym, szkoda ze autor nie wie, ze w języku polskim nazwiska należy odmieniać, także obce. No cóż, widać wagarowało się na polskim....
gość_a76fa 2016-05-17 16:56   
gość_a76fa - Profil gość_a76fa
Jest duże zapotrzebowanie na trasie Ukraina Polska miedzy portami regionalnymi.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama