5 pytań do... Adriany Fibingier-Pawelskiej (SprintAir)

Jakub Bujnik - Profil Jakub Bujnik
10 maja 2016 18:06
21 komentarzy
18 kwietnia br. Sprint Air zainaugurował swoje połączenia z radomskiego lotniska. O to jak przewoźnik radzi sobie na lotnisku w Radomiu, spytaliśmy dyrektora ds. marketingu i PR Adrianę Fibingier-Pawelską.
Reklama

Pasazer.com: Minęły trzy tygodnie od inauguracyjnego lotu SprintAir z lotniska w Radomiu. Na jakich poziomach prezentuje się wypełnienie samolotów na obecnych trasach? Czy nadal Praga i Gdańsk pozostają liderem?

Adriana Fibingier-Pawelska: To były trzy naprawdę udane tygodnie dla nas i dla radomskiego lotniska. Nasza oferta została przyjęta życzliwie – przekonaliśmy się, że istnieje zainteresowanie lataniem z Radomia. Na potwierdzenie statystyki – przewieźliśmy 750 osób. Najwięcej podróżnych wybrało się do Berlina, dokąd latamy dwa razy w tygodniu, ale prawdziwym hitem okazał się Gdańsk. Na tej trasie notujemy ponad 80-procentowe wypełnienie pokładu – już teraz bardzo dobre, a według prognoz będzie jeszcze rosło w kolejnych tygodniach. Świetne wyniki mają również piątkowe loty do Pragi i niedzielne z niej powroty - średnio gościmy na tych rejsach 25 osób na lot.

Pasazer.com: Czy szykują się nowe połączenia z Radomia? Mówi się, że kolejne z nich to Lwów.

Adriana Fibingier-Pawelska: Wiem, że prezydent Radomia, Radosław Witkowski, podgrzał ostatnio emocje i rozbudził ciekawość wielu osób swoim enigmatycznym wpisem na Facebooku o możliwych nowych kierunkach podróży z Radomia. Pojawiły się spekulacje na temat możliwej trasy do Lwowa. Obawiam się jednak, że z uwagi na dobro prowadzonych rozmów, nie mogę zdradzić żadnych szczegółów na ten temat. Podtrzymamy tę hitchcockowską atmosferę suspensu, ale tylko przez kilka najbliższych dni – w krótkim czasie wszystko się wyjaśni.

Pasazer.com: Umowa z radomskim lotniskiem kończy się w czerwcu. Co dalej? Czy przewoźnik planuje utrzymanie dotychczasowych lotów i kierunków?

Adriana Fibingier-Pawelska: Rozmowy na temat przedłużenia umowy są na zaawansowanym etapie. Liczę, że w ciągu tygodnia będziemy mogli wiążąco potwierdzić informacje w tej sprawie. Na pewno będziemy chcieli zaproponować ulepszoną siatkę połączeń, w której odzwierciedlenie znajdą wnioski z analizy dotychczasowych wyników sprzedaży.

Pasazer.com: Może jednak któryś z kierunków przestał się opłacać? Według naszych informacji bardzo spadła frekwencja na trasie do stolicy Niemiec.

Adriana Fibingier-Pawelska: Frekwencja na trasie Radom-Berlin utrzymuje się na satysfakcjonującym nas poziomie, który będziemy starali się jeszcze poprawić za pomocą działań marketingowych. Teraz, w sezonie letnim, chcemy zachęcić do podróży jak najwięcej pasażerów z Niemiec. Słabsze obłożenie notujemy natomiast na odcinku powrotnym Praga-Radom w piątek i wylocie Radom-Praga w niedzielę. O ile nie ma problemu z zainteresowaniem wśród podróżnych, którzy chcą spędzić weekend w pięknej stolicy Czech, o tyle chętnych na weekendową podróż w odwrotnym kierunku nie ma aż tak wielu. W tym obszarze możliwa jest korekta rozkładu.

Pasazer.com: Bardzo dobrze radzi sobie lotnisko w Olsztynie. Czego możemy spodziewać się po współpracy Sprint Aira z mazurskim lotniskiem? Czy szykują się tutaj również nowe połączenia?

Adriana Fibingier-Pawelska: Mazurskie lotnisko rzeczywiście świetnie wystartowało, mimo niesprzyjającego sezonu zimowego. Obie trasy, do Berlina i do Krakowa, zainaugurowane przez linię lotniczą Sprint Air w styczniu tego roku, od początku cieszyły się dużym zainteresowaniem. Ten dobry początek dał impuls do dalszego dynamicznego rozwoju lotniska, z którego się cieszymy i któremu od początku kibicujemy. Podobnie jak w przypadku Radomia wkrótce oficjalnie potwierdzimy konkretne plany dotyczące realizowanych przez nas połączeń z Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury. Na razie powiem jedynie, że czarowny klimat Mazur bardzo nam odpowiada – jest nam tu dobrze i chcielibyśmy pozostać na dłużej.

Pasazer.com: Dziękujemy za rozmowę.


Rozmawiał Jakub Bujnik

fot. Sprint Air, Port Lotniczy Olsztyn-Mazury, Pasazer.com

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_f6787 2016-05-20 23:40   
gość_f6787 - Profil gość_f6787
Miałoby było ujrzeć Atr'a 72-600 i 42-600- od niedawna swietnie zapowiadający się noewy model regionalnego samolotu.
gość_39c5b 2016-05-19 17:32   
gość_39c5b - Profil gość_39c5b
@gość_5315f bo LCC to latają za "bogowie zapłać" i uścisk ręki :D masz rację lepiej kasę wypuszczać do obcych bez podatków, itp. niż zostawić ją w kraju :)
milo2 2016-05-16 12:04   
milo2 - Profil milo2
Dobrze, że ten port będzie działał, ale coś by jeszcze do SZY wsadzili ewentualnie.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama