×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lotnisko Düsseldorf (DUS)


 6.2

/10

Düsseldorf
Lotnisko Düsseldorf usytuowane jest 8 km na północ od miasta Düsseldorf. Lotnisko ma jeden terminal, który jest połączony korytarzem z halami A, B i C. Na samym lotnisku znajduje się Hotel Sheraton. W niedalekiej odległości od lotniska znajdują się hotele: Holiday Inn i Novotel.

  • Okazje z Polski na lotnisko Düsseldorf (DUS)

Zarezerwuj hotel w pobliżu lotniska Düsseldorf


Jak dojechać na lotnisko Düsseldorf?


Samochodem:
Drogą A44 ze wschodu na zachód, zjazd na lotnisko jest dobrze oznakowany. A44 łączy się z drogą A52 na północ i A3 - północ-południe.

Kolej/Metro:
Lotnisko posiada dwa dworce kolejowe - Dusseldorf Flughafen położone jest na linii magistralnej (kilkaset połączeń kolejowych w ruchu podmiejskim, regionalnym, dalekobieżnym i międzynarodowym) i dostępne za pomocą kolejki podwieszanej. Stary, podziemny dworzec Dusseldorf Flughafen Terminal jest położony bezpośrednio przy wyjściu z terminalu, dojeżdżają tu jedynie pociągi linii S9 do centrum miasta i dalej do Solingen.

Autobusem:
Autobusy numer 760 i 072 kursują regularnie do centrum miasta, natomiast autobus 727 dojeżdża do głównego dworca kolejowego.

Taxi:
Zaraz przy hali przylotów znajduje się postój taksówek.

Wypożycz auto na lotnisku DüsseldorfPołączenia z tego lotniskaZalety: + spora liczba miejsc parkingowych, w roznych opcjach cenowych + mozliwosc dojazdu pociagiem pod terminal
Wady: - przestarzale lotnisko - srednio z czystoscia
4

/10

30/03/2016 15:11,  
Zalety: Kolejny z moich ulubionych portów przesiadkowych czyli Dusseldorf. Bardzo przyjemne i czyste lotnisko oddalone kilka kilometrów od Dusseldorfu. Kiedyś był to drugi co do liczby odprawianych pasażerów port lotniczy w Niemczech, natomiast obecnie został zepchnięty na trzecią pozycję przez lotnisko w Monachium. Siatka połączeń Lufthansy nie jest tak rozwinięta jak w MUC czy FRA jednak bez problemu można dostać się do większości miejsc w Europie. Jeśli chodzi o loty dalekodystansowe to obecnie Lufthansa utrzymuje trasę do Newarku oraz do Chicago. Dodatkowo swój hub ma tu Air Berlin z lotami zarówno wewnątrz Europy jak i międzykontynentalnymi. Niestety Air Berlin nie lata z DUS do Polski. W ciągu ostatnich kilku lat rozwinęła się siatka połączeń dalekodystansowych ponieważ z DUS latają takie linie jak Air China (Pekin), ANA (Tokyo-Narita), AA (Chicago) czy Delta (Atlanta). Dzięki temu DUS staje się coraz bardziej atrakcyjniejszym portem przesiadkowym, szczególnie jeśli chodzi o trasy do Newarku. Zauważyłem, że lecąc Lufthansą do NYC bardzo dużo tanich tras powrotnych do portów regionalnych w naszym kraju jest właśnie przez DUS. Polecam każdemu ten port do przesiadek.
Wady: Wysokie ceny w lotniskowych restauracjach. Lotnisko jest zamknięte od godziny 22 do godziny 6:00. Przez to dwukrotnie zdażyło mi się że samolot w Newarku musiał czekać ok. 30-60 min. żeby wystartować tak ażeby dolecieć po 6:00 rano.
8

/10

24/10/2015 13:38,  
Zalety: Totalny brak zalet
Wady: Totalny absurd!!przy transferze totalna porazka!wielki barak!malo miejsca dla pasazerow oczekujacyh na kolejny lot. Siedzenie na podlodze nie nalezy do przyjemnych! Obsluga klienta Lufthansy wola o pomste do nieba!Brak totalnego zaangazowania w pomocy a takze ordynalne zachoanie pracownikow sprawia ze nie chce sie latac Lufthansa! Odradzam lot transferowy przez to lotnisku jesli czas oczekiwania na kolejny lot jest wiekszy niz godzina!
1

/10

03/10/2015 21:50,  
Kris Ka
Kris Ka
Zalety: obsługa lotniska od paru lat mówi tez po polsku
Wady: duże, trudno się połapać gdzie ma się iść, ogólny bałagan i drogo
2

/10

19/08/2012 13:26,  
Zalety: miła obsuga w gastronomii, duzo polaczen, jest ok
Wady: brak
8

/10

04/06/2012 16:09,  

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie