Düsseldorf z restauracją Hausmann’s

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
15 lutego 2017 09:00
Na lotnisku w Düsseldorfie powstał oddział słynnej restauracji Hausmann's, założonej przez Patricka Rüthera oraz znanego kucharza Tima Mälzera.
Reklama
Nowa restauracja o powierzchni 400 m kw., prowadzona wspólnie z SSP Group, położona jest w pobliżu bramek A lotniska w Düsseldorfie. Twórcy zapraszają na "domowe, niemieckie potrawy, które są autentyczne i uczciwe, ale w nowatorskim ujęciu:. Jak wyjaśniają, nowa restauracja ma wnieść na lotnisko domową atmosferę dzięki tradycyjnie przygotowywanym w niemieckich domach potrawom oraz wnętrzu, w którym dominują elementy z dębowego drewna. Nowa restauracja na lotnisku przypomina oryginalny punkt położony na starówce w Düsseldorfie.


Mottem placówki jest serwowanie najlepszych niemieckich potraw o każdej porze dnia, od śniadania, na które serwowane są owoce, kanapki oraz smoothies, poprzez lunch, podczas którego zjemy takie klasyczne dania jak pieczonego kurczaka czy golonkę z cielęciny aż do tradycyjnie warzonego piwa po pracy. Do przyrządzania potraw wykorzystywane są regionalne produkty.


- Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że Patrick Rüther oraz Tim Mälzer wybrali nasze lotnisko jako miejsce swojej drugiej restauracji w Düsseldorfie. Dla naszych pasażerów Hausmann’s to kolejna fantastyczna opcja gastronomi. To jest dobry przykład prezentujący jak w przyszłości będą wyglądały restauracje na lotniskach - powiedział Thomas Schnalke, prezes zarządu portu lotniczego w Düsseldorfie.


Grupa SSP podpisała z lotniskiem siedmioletni kontrakt najmu i planuje otworzyć sześć kolejnych punktów gastronomicznych na lotnisku w 2017 r., oraz kolejne placówki w roku 2019. Operator przewiduje, że obroty w okresie objętym umową najmu wyniosą 112 mln euro, a zatrudnienie znajdą 174 osoby.

fot. Düsseldorf Airport
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy