Prawo

Wzrośnie podatek lotniczy w Niderlandach Wzrośnie podatek lotniczy w Niderlandach
09 września 2022 09:28
Władze w Amsterdamie podniosą kwotę podatku lotniczego ponad trzykrotnie.
USA: Regionalne linie za ograniczeniem nalotu USA: Regionalne linie za ograniczeniem nalotu
31 sierpnia 2022 12:59
Regionalni przewoźnicy w Stanach Zjednoczonych chcą ograniczyć liczbę godzin nalotu potrzebną do uzyskania licencji pilota.
Rozporządzenie o ograniczeniu ruchu lotniczego to plaster na otwarte złamanie Rozporządzenie o ograniczeniu ruchu lotniczego to plaster na otwarte złamanie
27 kwietnia 2022 14:07
Wydane dwa dni temu rozporządzenie Rady Ministrów ograniczające ruch lotniczy na Lotnisku Chopina i w Modlinie jest dalece niedoskonałe. Oby nigdy nie weszło w życie.
EASA zezwala na zabierania mniejszej ilości paliwa EASA zezwala na zabierania mniejszej ilości paliwa
30 marca 2022 09:00
Nowe przepisy European Union Aviation Safety Agency dają liniom lotniczym możliwość przewożenia mniejszej ilości paliwa.
Prezydent podpisał nowelizację ustawy o przetwarzaniu danych pasażerów Prezydent podpisał nowelizację ustawy o przetwarzaniu danych pasażerów
03 lutego 2022 18:25
Prezydent podpisał nowelizację ustawy o przetwarzaniu danych dotyczących przelotu pasażera. Nad liniami lotniczymi wisi widmo 4 mld zł kar. Nowelizacja wydłuża okres przedawnienia z trzech do pięciu lat.
4 miliardy złotych kar dla przewoźników 4 miliardy złotych kar dla przewoźników
17 stycznia 2022 09:00
Nieprzemyślana transpozycja unijnej dyrektywy do polskiego prawa grozi liniom lotniczym utratą ponad 4 mld złotych.
Dyrektor EASA z wizytą w Polsce Dyrektor EASA z wizytą w Polsce
14 października 2021 08:45
Urząd Lotnictwa Cywilnego informuje o wizycie w Polsce Patricka Ky, szefa unijnego organu sprawującego nadzór nad lotnictwem cywilnym.
UE i Ukraina podpisały umowę o otwartym niebie UE i Ukraina podpisały umowę o otwartym niebie
13 października 2021 09:40
Po latach negocjacji Ukraina podpisała z Unią Europejską umowę o otwartym niebie. Czy oznacza to wysyp nowych trach pomiędzy Polską a naszym wschodnim sąsiadem?
Coraz więcej postępowań przeciwko europejskim przewoźnikom lotniczym Coraz więcej postępowań przeciwko europejskim przewoźnikom lotniczym
20 sierpnia 2021 08:42
Komendant Główny Straży Granicznej wszczyna liczne postępowania administracyjne przeciwko podmiotom z całej Europy, w których rozstrzygnięcia mogą obejmować nałożenie bardzo wysokich kar administracyjnych.
Centralny Port Komunikacyjny przejmuje PPL Centralny Port Komunikacyjny przejmuje PPL
30 lipca 2021 14:30
Na rządowej stronie internetowej pojawił się projekt ustawy zakładającej m. in. przejęcie Przedsiębiorstwa Państwowe Porty Lotnicze przez CPK sp. z o.o. Jak chce Ministerstwo Infrastruktury, projekt ma zostać wniesiony do Marszałka Sejmu najpóźniej w III kwartale 2021 r.
Portugalia nakłada podatek na każdego pasażera Portugalia nakłada podatek na każdego pasażera
08 lipca 2021 09:30
Każdy startujący z lotniska położonego w Portugalii będzie zobowiązany do uiszczenia opłaty mającej trafić do lokalnego urzędu odpowiedzialnego za lotnictwo cywilne. Z założenia podatek ma zrekompensować wpływ lotu na środowisko.
Rada Ministrów zamyka Polskę dla Białorusi Rada Ministrów zamyka Polskę dla Białorusi
26 maja 2021 18:55
Polska zamknęła swoją przestrzeń powietrzną dla samolotów użytkowanych przez przewoźników z Białorusi. Decyzja zapadła w środę (26.05), kilka godzin po tym jk Belavia obsłużyła swój lot z Mińska do Warszawy.
Chaos na białoruskim niebie. Samolot niewpuszczony nad Polskę Chaos na białoruskim niebie. Samolot niewpuszczony nad Polskę
26 maja 2021 14:34
Samolot białoruskich narodowych linii lotniczych, po starcie z Mińska, nie może wlecieć do polskiej przestrzeni powietrznej i od ponad półtorej godziny krąży w powietrzu.
Jest reakcja UE. Lotniska Wspólnoty zamknięte dla Białorusi Jest reakcja UE. Lotniska Wspólnoty zamknięte dla Białorusi
25 maja 2021 08:39
Unia Europejska zadecydowała o natychmiastowym rozszerzeniu sankcji wobec Białorusi, w tym gospodarczych. Unijna przestrzeń powietrzna ma zostać zamknięta dla białoruskich linii lotniczych.
Pijany kontroler ruchu uciekł z wieży? PAŻP zawiadamia prokuraturę Pijany kontroler ruchu uciekł z wieży? PAŻP zawiadamia prokuraturę
13 maja 2021 09:21
Na Lotnisku Chopina w Warszawie na początku maja dojść miało do niebezpiecznego dla ruchu lotniczego incydentu z udziałem kontrolera ruchu lotniczego będącego pod wpływem alkoholu. Sprawę bada już Policja i Prokuratura.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama