Prawo

Zastrzeżenia Brukseli do nabycia ITA Airways przez Lufthansę  Zastrzeżenia Brukseli do nabycia ITA Airways przez Lufthansę
26 marca 2024 12:05
Komisja Europejska wydała pisemne stanowisko o zastrzeżeniach w sprawie proponowanego nabycia udziałów ITA Airways przez Lufthansę.
Kalifornia zakazuje ukrytych opłat rezerwacyjnych Kalifornia zakazuje ukrytych opłat rezerwacyjnych
16 października 2023 10:10
Obowiązkowe opłaty resortowe, kurortowe i inne ukryte koszty rezerwacji będą zakazane w Kalifornii. Amerykański stan wydał wojnę coraz bardziej powszechnej w branży praktyce.
Booking.com i Travelist na celowniku UOKiK-u Booking.com i Travelist na celowniku UOKiK-u
5 września 2023 10:00
W wyniku kontroli przestrzegania obowiązujących przepisów dwie firmy z branży turystycznej - Booking.com i Travelist otrzymały od UOKiK zarzut naruszenia zbiorowych interesów konsumentów.
Rosjanie kanibalizują zachodnie samoloty Rosjanie kanibalizują zachodnie samoloty
24 stycznia 2023 09:15
Rosyjskie władze lotnictwa cywilnego zalegalizowały proceder rozbierania zachodnich samolotów w celu pozyskiwania części zamiennych.
Wzrośnie podatek lotniczy w Niderlandach Wzrośnie podatek lotniczy w Niderlandach
9 września 2022 09:28
Władze w Amsterdamie podniosą kwotę podatku lotniczego ponad trzykrotnie.
USA: Regionalne linie za ograniczeniem nalotu USA: Regionalne linie za ograniczeniem nalotu
31 sierpnia 2022 12:59
Regionalni przewoźnicy w Stanach Zjednoczonych chcą ograniczyć liczbę godzin nalotu potrzebną do uzyskania licencji pilota.
Rozporządzenie o ograniczeniu ruchu lotniczego to plaster na otwarte złamanie Rozporządzenie o ograniczeniu ruchu lotniczego to plaster na otwarte złamanie
27 kwietnia 2022 14:07
Wydane dwa dni temu rozporządzenie Rady Ministrów ograniczające ruch lotniczy na Lotnisku Chopina i w Modlinie jest dalece niedoskonałe. Oby nigdy nie weszło w życie.
EASA zezwala na zabierania mniejszej ilości paliwa EASA zezwala na zabierania mniejszej ilości paliwa
30 marca 2022 09:00
Nowe przepisy European Union Aviation Safety Agency dają liniom lotniczym możliwość przewożenia mniejszej ilości paliwa.
Prezydent podpisał nowelizację ustawy o przetwarzaniu danych pasażerów Prezydent podpisał nowelizację ustawy o przetwarzaniu danych pasażerów
3 lutego 2022 18:25
Prezydent podpisał nowelizację ustawy o przetwarzaniu danych dotyczących przelotu pasażera. Nad liniami lotniczymi wisi widmo 4 mld zł kar. Nowelizacja wydłuża okres przedawnienia z trzech do pięciu lat.
4 miliardy złotych kar dla przewoźników 4 miliardy złotych kar dla przewoźników
17 stycznia 2022 09:00
Nieprzemyślana transpozycja unijnej dyrektywy do polskiego prawa grozi liniom lotniczym utratą ponad 4 mld złotych.
Dyrektor EASA z wizytą w Polsce Dyrektor EASA z wizytą w Polsce
14 października 2021 08:45
Urząd Lotnictwa Cywilnego informuje o wizycie w Polsce Patricka Ky, szefa unijnego organu sprawującego nadzór nad lotnictwem cywilnym.
UE i Ukraina podpisały umowę o otwartym niebie UE i Ukraina podpisały umowę o otwartym niebie
13 października 2021 09:40
Po latach negocjacji Ukraina podpisała z Unią Europejską umowę o otwartym niebie. Czy oznacza to wysyp nowych trach pomiędzy Polską a naszym wschodnim sąsiadem?
Coraz więcej postępowań przeciwko europejskim przewoźnikom lotniczym Coraz więcej postępowań przeciwko europejskim przewoźnikom lotniczym
20 sierpnia 2021 08:42
Komendant Główny Straży Granicznej wszczyna liczne postępowania administracyjne przeciwko podmiotom z całej Europy, w których rozstrzygnięcia mogą obejmować nałożenie bardzo wysokich kar administracyjnych.
Centralny Port Komunikacyjny przejmuje PPL Centralny Port Komunikacyjny przejmuje PPL
30 lipca 2021 14:30
Na rządowej stronie internetowej pojawił się projekt ustawy zakładającej m. in. przejęcie Przedsiębiorstwa Państwowe Porty Lotnicze przez CPK sp. z o.o. Jak chce Ministerstwo Infrastruktury, projekt ma zostać wniesiony do Marszałka Sejmu najpóźniej w III kwartale 2021 r.
Portugalia nakłada podatek na każdego pasażera Portugalia nakłada podatek na każdego pasażera
8 lipca 2021 09:30
Każdy startujący z lotniska położonego w Portugalii będzie zobowiązany do uiszczenia opłaty mającej trafić do lokalnego urzędu odpowiedzialnego za lotnictwo cywilne. Z założenia podatek ma zrekompensować wpływ lotu na środowisko.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy