Prawo

Dyrektor EASA z wizytą w Polsce Dyrektor EASA z wizytą w Polsce
14 października 2021 08:45
Urząd Lotnictwa Cywilnego informuje o wizycie w Polsce Patricka Ky, szefa unijnego organu sprawującego nadzór nad lotnictwem cywilnym.
UE i Ukraina podpisały umowę o otwartym niebie UE i Ukraina podpisały umowę o otwartym niebie
13 października 2021 09:40
Po latach negocjacji Ukraina podpisała z Unią Europejską umowę o otwartym niebie. Czy oznacza to wysyp nowych trach pomiędzy Polską a naszym wschodnim sąsiadem?
Coraz więcej postępowań przeciwko europejskim przewoźnikom lotniczym Coraz więcej postępowań przeciwko europejskim przewoźnikom lotniczym
20 sierpnia 2021 08:42
Komendant Główny Straży Granicznej wszczyna liczne postępowania administracyjne przeciwko podmiotom z całej Europy, w których rozstrzygnięcia mogą obejmować nałożenie bardzo wysokich kar administracyjnych.
Centralny Port Komunikacyjny przejmuje PPL Centralny Port Komunikacyjny przejmuje PPL
30 lipca 2021 14:30
Na rządowej stronie internetowej pojawił się projekt ustawy zakładającej m. in. przejęcie Przedsiębiorstwa Państwowe Porty Lotnicze przez CPK sp. z o.o. Jak chce Ministerstwo Infrastruktury, projekt ma zostać wniesiony do Marszałka Sejmu najpóźniej w III kwartale 2021 r.
Portugalia nakłada podatek na każdego pasażera Portugalia nakłada podatek na każdego pasażera
08 lipca 2021 09:30
Każdy startujący z lotniska położonego w Portugalii będzie zobowiązany do uiszczenia opłaty mającej trafić do lokalnego urzędu odpowiedzialnego za lotnictwo cywilne. Z założenia podatek ma zrekompensować wpływ lotu na środowisko.
Rada Ministrów zamyka Polskę dla Białorusi Rada Ministrów zamyka Polskę dla Białorusi
26 maja 2021 18:55
Polska zamknęła swoją przestrzeń powietrzną dla samolotów użytkowanych przez przewoźników z Białorusi. Decyzja zapadła w środę (26.05), kilka godzin po tym jk Belavia obsłużyła swój lot z Mińska do Warszawy.
Chaos na białoruskim niebie. Samolot niewpuszczony nad Polskę Chaos na białoruskim niebie. Samolot niewpuszczony nad Polskę
26 maja 2021 14:34
Samolot białoruskich narodowych linii lotniczych, po starcie z Mińska, nie może wlecieć do polskiej przestrzeni powietrznej i od ponad półtorej godziny krąży w powietrzu.
Jest reakcja UE. Lotniska Wspólnoty zamknięte dla Białorusi Jest reakcja UE. Lotniska Wspólnoty zamknięte dla Białorusi
25 maja 2021 08:39
Unia Europejska zadecydowała o natychmiastowym rozszerzeniu sankcji wobec Białorusi, w tym gospodarczych. Unijna przestrzeń powietrzna ma zostać zamknięta dla białoruskich linii lotniczych.
Pijany kontroler ruchu uciekł z wieży? PAŻP zawiadamia prokuraturę Pijany kontroler ruchu uciekł z wieży? PAŻP zawiadamia prokuraturę
13 maja 2021 09:21
Na Lotnisku Chopina w Warszawie na początku maja dojść miało do niebezpiecznego dla ruchu lotniczego incydentu z udziałem kontrolera ruchu lotniczego będącego pod wpływem alkoholu. Sprawę bada już Policja i Prokuratura.
Ameryka ostrzega przed lotami nad granicą rosyjsko-ukraińską Ameryka ostrzega przed lotami nad granicą rosyjsko-ukraińską
20 kwietnia 2021 09:25
Stany Zjednoczone wzywają linie lotnicze do zachowania szczególnej ostrożności w pobliżu granicy rosyjsko-ukraińskiej. Powodem eskalacja napięć pomiędzy dwoma państwami.
Lot samolotem luksusem? Aktywiści proponują podatek dla najczęściej latających Lot samolotem luksusem? Aktywiści proponują podatek dla najczęściej latających
12 kwietnia 2021 09:00
Podatek dla często latających jako remedium na kryzys klimatyczny – taki pomysł płynie z Wielkiej Brytanii. Działający na rzecz ochrony klimatu chcą pójść o krok dalej i zakazać także prowadzenia programów lojalnościowych umożliwiających pasażerom gromadzenie mil.
Azjatycki kraj znosi zakaz dla 737 MAX Azjatycki kraj znosi zakaz dla 737 MAX
07 kwietnia 2021 10:00
Kolejnym krajem, który zezwoli na operacje maszynami 737 MAX będzie Wietnam. Lokalne władze zastrzegają jednak, że będą obserwować sytuację z tymi samolotami za granicą.
Rewolucja w Szwecji: Mniejsze opłaty dla ekologicznych samolotów Rewolucja w Szwecji: Mniejsze opłaty dla ekologicznych samolotów
24 marca 2021 09:12
Szwecja zamierza wprowadzić nowy cennik opłat za start i lądowanie, który będzie powiązany z ilością CO2 emitowanym do atmosfery przez użytkowany przez przewoźnika samolot.
Wielka Brytania podnosi podatek lotniczy Wielka Brytania podnosi podatek lotniczy
09 marca 2021 11:32
Brytyjski podatek lotniczy wzrośnie, pomimo wezwań branży do jego zamrożenia oraz i tak ograniczonego już popytu na podróże lotnicze.
Chiny: 737 MAX nie jest bezpieczny Chiny: 737 MAX nie jest bezpieczny
03 marca 2021 09:59
Chiński regulator rynku lotniczego nadal nie dopuszcza 737 MAX do lotów z pasażerami. CAAC mówi o poważnych problemach związanych z bezpieczeństwem.
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama