Prawo

Wielka Brytania przestanie być członkiem EASA Wielka Brytania przestanie być członkiem EASA
09 marca 2020 09:30
Wraz z końcem okresu przejściowego określonego w umowie o brexicie, Wlk. Brytania opuści Agencję Unii Europejskiej ds. Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA). Od 1 stycznia 2021 roku brytyjski urząd lotnictwa cywilnego (CAA) przejmie większość obowiązków.
Gdynia-Kosakowo blisko otwarcia Gdynia-Kosakowo blisko otwarcia
06 marca 2020 09:30
Po długich negocjacjach z Komisją Europejską, gdyński port lotniczy jest gotowy do rozpoczęcia operacji. Lotnisko w Gdyni na razie nie będzie obsługiwało regularnych połączeń rejsowych ani czarterów.
Opozycja do premiera: Zawieśmy loty do Chin Opozycja do premiera: Zawieśmy loty do Chin
05 marca 2020 14:54
Posłowie opozycji chcą natychmiastowego zawieszenia połączeń lotniczych pomiędzy Polską a Chińską Republiką Ludową z powodu epidemii koronawirusa (SARS-CoV-2). Poseł Mirosław Szczerba zwrócił się w tej sprawie bezpośrednio do szefa rządu.
IATA chce złagodzenia przepisów slotowych na czas epidemii koronawirusa IATA chce złagodzenia przepisów slotowych na czas epidemii koronawirusa
04 marca 2020 11:00
IATA zwraca się do organów nadzorujących alokację slotową z wnioskiem o zawieszenie przepisów dotyczących przydziałów slotów w portach lotniczych na pozostałą część bieżącego sezonu oraz na nadchodzący letni rozkład lotów. 
Airbus zapłaci miliardy euro rządom trzech państw Airbus zapłaci miliardy euro rządom trzech państw
03 lutego 2020 08:30
Airbus zawarł z władzami francuskimi, brytyjskimi i amerykańskimi porozumienia w sprawie odroczenia wszczęcia postępowania karnego w ramach prowadzonego od dłuższego czasu dochodzenia w sprawie zarzutów dotyczących korupcji.
Azerbejdżan otwiera się na zagranicznych przewoźników Azerbejdżan otwiera się na zagranicznych przewoźników
07 stycznia 2020 09:30
Od początku 2020 r. zagraniczne linie lotnicze będą mogły wykonywać z Azerbejdżanu połączenia w oparciu o piątą i siódmą wolność lotniczą. Ten ruch ma przyczynić się do zwiększenia obecności linii budżetowych w tym kraju.
Przewoźnik odpowiada za poparzenie kawą na pokładzie Przewoźnik odpowiada za poparzenie kawą na pokładzie
20 grudnia 2019 09:45
Przewoźnik lotniczy ponosi odpowiedzialność za skutki oparzeń spowodowanych przez rozlaną w trakcie lotu kawę - orzekł Trybunał Sprawiedliwości UE.
Zakaz wwożenia owoców i warzyw spoza Unii Europejskiej Zakaz wwożenia owoców i warzyw spoza Unii Europejskiej
15 grudnia 2019 10:10
Od soboty (14.12) turyści wracający do Polski z krajów spoza Unii Europejskiej muszą uważać, co ze sobą przywożą. W myśl nowych przepisów zakazane jest wwożenie niemal wszystkich owoców i warzyw.
Kolejne wydanie czarnej listy lotnictwa KE Kolejne wydanie czarnej listy lotnictwa KE
12 grudnia 2019 08:36
W poniedziałek (9.12) Komisja Europejska odświeżyła czarną listę lotnictwa, na której znajdują się przewoźnicy objęci pełnym lub częściowym zakazem lotów nad terytorium UE. Tym razem całkowity zakaz lotów otrzymało 115 linii lotniczych.
Sądy pogrążają regionalne porty lotnicze Sądy pogrążają regionalne porty lotnicze
18 listopada 2019 13:45
Linia orzecznicza sądów w sprawach o odszkodowania związanych z obszarami ograniczonego użytkowania generuje olbrzymie koszty dla regionalnych lotnisk. Roszczenia mają sięgać nawet 1 mld zł.
Podział ruchu Schiphol-Lelystad, a sprawa polska. Uda się z Radomiem? Podział ruchu Schiphol-Lelystad, a sprawa polska. Uda się z Radomiem?
21 października 2019 09:15
Komisja Europejska zatwierdziła administracyjny podziału ruchu dla lotnisk Schiphol i Lelystad obsługujących stolicę Niderlandów. Czy holenderskie rozwiązanie uda zastosować się na Mazowszu?
Niemiecki rząd podwyższy podatek od krótkich lotów. Potanieją bilety kolejowe Niemiecki rząd podwyższy podatek od krótkich lotów. Potanieją bilety kolejowe
26 września 2019 09:32
Niemiecki rząd uzgodnił szereg nowych przepisów klimatycznych, które zakładają m.in. podwojenie krajowego podatku lotniczego na rejsy krótkodystansowe od 2020 r. Spadnie za to wysokość podatku VAT od biletów kolejowych.
Kraków lotniskiem koordynowanym Kraków lotniskiem koordynowanym
24 września 2019 08:15
Od 29 marca 2020 r., czyli od następnego sezonu letniego, Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków - Balice będzie koordynowany. Innymi słowy sloty dla linii lotniczych będzie przydzielał niezależny koordynator.
Amerykanie wyleasingują samoloty z załogą w Europie Amerykanie wyleasingują samoloty z załogą w Europie
12 września 2019 08:21
Urzędnicy w Stanach Zjednoczonych, Unii Europejskiej, Norwegii i Islandii podpisali umowę, która wyrównuje i reguluje warunki konkurencji dla amerykańskich przewoźników świadczących usługę leasingu samolotów wraz z załogą dla europejskich linii.
Uziemienie maxów: Rosyjska firma leasingowa pozywa Boeinga Uziemienie maxów: Rosyjska firma leasingowa pozywa Boeinga
29 sierpnia 2019 08:21
Avia Capital Services, spółka zależna rosyjskiego państwowego koncernu Rostec, która posiada zamówionych 35 boeingów 737 MAX złożyła pozew sądowy w Stanach Zjednoczonych, domagając się ponad 225 milionów dolarów - donosi "Financial Times".
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama