Kolejny kraj ogranicza wjazd dla Polaków

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
27 października 2021 09:05
Cypr dołączył do nieustannie powiększającego się każdego dnia grona państw, które zaostrzają swoje przepisy wjazdowe dla Polaków. Oznacza to, że niezaszczepieni pasażerowie będą musieli spełnić dodatkowe warunki, aby móc przekroczyć cypryjską granicę.
Reklama

Wczoraj (26.10) informowaliśmy o wprowadzeniu Polski na czerwoną listę w Holandii. Na podobny krok zdecydowały się również władze Cypru. Lokalny rząd postanowił umieścić Polskę w czerwonej strefie oznaczającej wysokie ryzyko transmisji wirusa COVID-19. Zmiana podyktowana jest stale rosnącą liczbą zachorowań na koronawirusa w naszym kraju oraz niskim poziomem zaszczepienia społeczeństwa.


Z informacji dostępnej na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP wynika, że surowsze obostrzenia wobec przekraczających cypryjską granicę Polaków zaczną obowiązywać już jutro, 28 października br. Niezaszczepieni podróżni będą musieli wykonać test PCR na obecność COVID-19 nie wcześniej niż na 72 godz. przed wejściem na pokład samolotu oraz poddać się kolejnemu, odpłatnemu badaniu po wjeździe do kraju. Niezaszczepiony pasażer będzie musiał pozostać w samoizolacji do czasu uzyskania negatywnego wyniku testu. Obowiązek nie dotyczy zaszczepionych przyjezdnych legitymujących się unijnym certyfikatem COVID-19 oraz osób, które przeszły chorobę.

Ponadto, każdy pasażer, niezależnie od zaszczepienia, może zostać poddany losowemu i bezpłatnemu badaniu przeciw COVID-19 na lotnisku. Do wjazdu na Cypr upoważnia wypełnienie specjalnego formularza wjazdowego. Za brak ankiety grozi mandat w wysokości 300 euro (ok. 1350 złotych), a nawet odmowa przekroczenia granicy.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama