Holandia zaostrza przepisy wjazdowe dla Polaków

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
26 października 2021 08:35
Holandia zaostrzyła zasady wjazdowe dla mieszkańców kilku europejskich państw, gdzie sytuacja pandemiczna pogarsza się z dnia na dzień. W niedzielę (24.10) Holendrzy przywrócili europejskie paszporty COVID-19 m.in. dla Polaków.
Reklama
Przez wiele ostatnich tygodni Polska znajdowała się w opinii holenderskich władz w wąskim gronie państw o ustabilizowanej sytuacji pandemicznej. Pozycja na liście krajów bezpiecznych sprawiała, że podróżujący do Niderlandów Polacy nie musieli legitymować się unijnym certyfikatem COVID-19. W praktyce oznaczało to, iż każdy pasażer zwolniony był z jakichkolwiek obostrzeń obowiązujących na granicy.


Niestety, w związku ze stale pogarszającą się sytuacją w Polsce oraz niskim poziomem zaszczepienia społeczeństwa Holendrzy postanowili zaktualizować listę i umieścić Polskę w zestawieniu państw o wysokim ryzyku transmisji wirusa. Tym samym każdy Polak przekraczający niderlandzką granicę zobowiązany jest do posiadania europejskiego paszportu COVID-19, a niezaszczepieni pasażerowie muszą wykonać test na obecność koronawirusa.

Surowsze, obowiązujące od minionej niedzieli (24.10) obostrzenia będą nowością nie tylko dla obywateli Polski. Wraz z naszym krajem na "czerwoną listę" w ramach Unii Europejskiej trafiły również Czechy oraz portugalskie Azory. Lista bezpiecznych państw skurczyła się zatem do zaledwie czterech terytoriów. Brak jakichkolwiek restrykcji obowiązuje jedynie pasażerów przekraczających holenderską granicę z Wysp Kanaryjskich, Malty, Wysp Egejskich Północnych oraz Sardynii.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklamadorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy