Kwarantanna dla przybywających spoza strefy Schengen i EOG

23 czerwca 2021 16:20
Od jutra (24.06) kolejnemu zaostrzeniu ulegną przepisy wjazdowe do Polski. Podróżujący spoza strefy Schengen oraz Europejskiego Obszaru Gospodarczego będą zobowiązani do poddania się 10-dniowej kwarantannie. Ograniczenia nie dotkną osób zaszczepionych i ozdrowieńców.
Reklama
Wczoraj rząd informował o wprowadzeniu obowiązkowej kwarantanny dla osób przybywających z Wielkiej Brytanii. Po 7 dniach izolacji wykonanie testu na koronawirusa z wynikiem negatywnym umożliwi zakończenie kwarantanny.

Dziś wiceminister zdrowia Waldemar Kraska poinformował o zaostrzeniu przepisów. Przybywający do Polski podróżni spoza strefy Schengen oraz Europejskiego Obszaru Gospodarczego kierowani będą na 10-dniową kwarantannę, z której zwolnienie będzie można uzyskać po tygodniu w przypadku wykonania negatywnego testu na koronawirusa.

Kwarantannie nie będą podlegały osoby w pełni zaszczepione oraz posiadające status ozdrowieńca. Zasady te dotyczą przekraczania granic wszystkimi środkami transportu, nie tylko drogą lotniczą.

Wprowadzenie tej zasady może być ciosem dla linii lotniczych oraz biur podróży i spowodować kolejny chaos podróżniczy, bowiem kraje takie jak Egipt, Turcja czy Dominikana należą obecnie do jednych z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy