Wraca kwarantanna dla podróżujących z Wielkiej Brytanii

22 czerwca 2021 19:03
Jak zapowiedzieli we wtorek (22.06) przedstawiciele polskiego rządu, już od północy wraca obowiązkowa siedmiodniowa kwarantanna dla wszystkich przybywających z Wielkiej Brytanii.
Reklama
Podróżni przybywający do Polski z Wielkiej Brytanii będą podlegali obowiązkowej siedmiodniowej kwarantannie, z której zwalniać będzie tylko negatywny wynik testu wykonanego nie wcześniej niż po tygodniu – poinformował we wtorek (22.06) Wojciech Andrusiewicz, rzecznik polskiego Ministerstwa Zdrowia.

Jak zapowiadają przedstawiciele rządu, jeszcze we wtorek odpowiednie rozporządzenie w tej sprawie zostanie podpisane przez premiera Mateusza Morawieckiego i opublikowane w Dzienniku Ustaw, aby mogło obowiązywać od środy (23.06).


Podjęte decyzje w sprawie kwarantanny dla podróżnych przybywających z Wielkiej Brytanii mają zmniejszyć ryzyko transmisji wariantu Delta koronawirusa z zagrożonego obszaru. Musimy zadbać o obywateli naszego kraju i ich bezpieczeństwo – powiedział dla Polskiej Agencji Prasowej Adam Niedzielski, minister zdrowia.

Publikacja nowego rozporządzenia będzie oznaczać, że na podróżujących z terenu Zjednoczonego Królestwa będą nałożone dodatkowe restrykcje, tak jak teraz na osoby przybywające z Indii, Brazylii czy Południowej Afryki. Polski rząd podał we wtorek, że dotychczas w Polsce potwierdzono 90 przypadków zakażenia koronawirusem wariantem Delta.

Od czasu rozpoczęcia epidemii wirusa SARS-CoV-2, wykryto kilka jego wariantów genetycznych. Wariant Delta został po raz pierwszy zidentyfikowany w Indiach w październiku 2020 r. i jest oznaczony przez Światową Organizację Zdrowia jako wariant wzbudzający obawy ze względu na jego zwiększoną zakaźność. W Europie duży wzrost liczby nowych infekcji wariantem Delta zanotowała przede wszystkim Wielka Brytania, ale także m. in. Rosja.

Fot.: materiały prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy