Wielka Brytania uszczelnia granice. Zakaz lotów na kluczowych kierunkach

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
29 stycznia 2021 09:26
W piątek (29.01) Wielka Brytania dopisze do „czerwonej listy” Zjednoczone Emiraty Arabskie, co oznacza zakaz lotów do Dubaju i Abu Zabi.
Reklama

Zjednoczone Emiraty Arabskie, jeden z najpopularniejszych celów podróży Brytyjczyków, zostały umieszczone na „czerwonej liście” krajów, z których zabronione jest wykonywanie bezpośrednich lotów pasażerskich. Lądowania z ZEA zakończą się w piątek (29.01) od godz 13:00 czasu brytyjskiego.

Grant Shapps, minister transportu, ogłosił w czwartek wieczorem, że Zjednoczone Emiraty Arabskie zostały dodane do listy 30 krajów, które z powodów epidemicznych zostają obecnie objęte zakazem podróżowania. Na listę trafią także Rwanda i Burundi położone w Afryce Środkowej.


Zakaz wchodzi w życie w piątek o godz. 13:00 – od tego momentu nie będą możliwe żadne lądowania z Dubaju oraz Abu Zabi. Brytyjska opinia publiczna już przewiduje, że spowoduje to chaos z uwagi na to jak wielu podróżujących lata do Wielkiej Brytanii z Azji lub Oceanii przez Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Obywatele Wielkiej Brytanii, Irlandii oraz osoby z prawem stałego pobytu w Wielkiej Brytanii będą mogli wrócić z ZEA do Zjednoczonego Królestwa, jednak będą musieli podróżować przez kraj trzeci. Rząd w Londynie uważa, że ta decyzja jest konieczna ze względu na prawdopodobne rozprzestrzenianie się na Tamizą wariantu koronawirusa zidentyfikowanego po raz pierwszy w Republice Południowej Afryki, skąd także dużo osób podróżuje przez Bliski Wschód.

Na piątek (29.01) zaplanowane było w Londynie–Heathrow sześć lądowań rejsów z ZEA – wszystkie loty mające pojawić się w Wielkiej Brytanii po 13:00 zostały już odwołane.

Fot.: materiały prasowe, Emirates
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama