Kwarantanna i inne restrykcje turystyczne przedłużone

Marek Stus - Profil Marek Stus
11 stycznia 2021 19:01
Rząd poinformował o przedłużeniu co najmniej do końca stycznia aktualnych ograniczeń obowiązujących przy powrotach do Polski i w krajowej branży turystycznej.
Reklama

Oznacza to, że do końca tego miesiąca wszyscy powracający do kraju z zagranicy środkami transportu zbiorowego, a więc m.in. samolotami, będą co do zasady zobowiązani do odbycia obligatoryjnej, 10-dniowej kwarantanny. Obecnie wprawdzie nie obowiązują żadne ograniczenia w ruchu lotniczym z wyjątkiem przylotów do Polski z Wielkiej Brytanii, ale wielu przewoźników zawiesiło lub znacząco ograniczyło swoją ofertę na najbliższe tygodnie. Jest to efektem pogarszającej się sytuacji epidemiologicznej w Europie i niewielkiego zainteresowania podróżami zagranicznymi.

Utrzymanie w mocy dotychczasowych restrykcji to także przedłużające się znaczące ograniczenia dla krajowej branży turystycznej i gastronomicznej. Nadal zamknięte będą hotele, z wyjątkiem obiektów przeznaczonych dla medyków i pracowników, restauracje nie licząc możliwości sprzedaży jedzenia na wynos, nie mogą funkcjonować stoki narciarskie i większość innych obiektów związanych z szeroko pojętą turystyką.

Dalsze decyzje rządu dotyczące restrykcji będą uzależnione od rozwoju sytuacji epidemiologicznej w Polsce w ciągu kolejnych dwóch tygodni.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama