×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Awaryjne lądowanie 737 MAX 8 linii Southwest


We wtorek (26.03) na lotnisku w Orlando na Florydzie doszło do awaryjnego lądowania boeinga 737 MAX 8 linii Southwest. W samolocie podróżowała tylko załoga, nie przewoził on pasażerów.


Choć informacja o tym, że po uziemieniu boeingów 737 MAX w następstwie katastrofy samolotu Ethiopian Airlines 10 marca w okolicach Addis Abeby i poprzedniej, w której brał udział max linii Lion Air, jakakolwiek maszyna tego typu znalazła się w powietrzu to odbywało się to zgodnie z przepisami. Amerykański odpowiednik ULC, FAA wydała zgodę na przemieszczanie tych maszyn pomiędzy lotniskami bez zabierania pasażerów. Boeing 737 MAX linii Southwest odbywał więc lot techniczny do kalifornijskiej bazy przewoźnika w Victoriville na pustynia Mojave. Tam samolot miał zostać poddany ekspertyzie technicznej.


Kilka minut przed godziną 15:00 lokalnego czasu i zaraz po starcie z lotniska w Orlando piloci zgłosili problem z silnikiem. Jak podały linie Southwest, załoga wykonała zgodnie z instrukcją awaryjne i bezpieczne lądowanie na lotnisku startu. Z powodu zaistniałej sytuacji samolot zostanie ostatecznie poddany badaniom technicznym w Orlando.

Przypomnijmy, że obecnie trwa w USA wyjaśnianie nie do końca jasnych zagadnień związanych z procesem certyfikacji boeingów 737 MAX, w którym bardzo duży udział miał sam producent, i który przebiegał w taki sposób, że FAA wydając certyfikat zatwierdzający typ statku powietrznego nie była świadoma istnienia systemu MCAS, który może odpowiadać za dwie tragiczne katastrofy maxów.

fot. mat. prasowegość_8af54 - Profil
gość_8af54
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie