×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Katastrofa boeinga 737 MAX Ethiopian Airlines


Samolot etiopskich linii lotniczych rozbił się dziś rano (10.03) po starcie ze stolicy kraju Addis Abeby. Na pokładzie było ośmiu członków załogi i 149 pasażerów, w tym dwóch Polaków.


Niestety nikt nie przeżył katastrofy. 

Boeing 737 MAX 8 o numerach rejestracyjnych ET-AVJ wykonywał rejs ET 302 z Addis Abeby do Nairobi. Kontakt z maszyną został utracony sześć minut po jej starcie. Z pierwszych dostępnych danych wynika, że samolot tuż po starce o godz. 8:38 czasu lokalnego miał problemy z utrzymaniem stabilnego lotu. Załoga otrzymała zgodę na powrót na lotnisko w Addis Abebie. Wiadomo również, że maszyna swój poprzedni rejs wykonała na trasie do Johannesburga. W trakcie tej rotacji nie zgłoszono żadnych nieprawidłowości. Przyczyny katastrofy nie są na razie znane. Według podanych przez źródła etiopskie informacji maszyna rozbiła się ponad 60 km na południowy-wschód od lotniska, w pobliżu miasta Bishoftu. Na miejscu zdarzenia są ekipy ratunkowe i przedstawiciele linii lotniczej. 

Ethiopian Airlines potwierdziły również, że na pokładzie rozbitej maszyny byli obywatele 36 państw. Wśród pasażerów feralnego lotu było dwóch Polaków. 

Samolot, który uległ wypadkowi został odebrany przez Ethiopian Airlines 15 listopada 2018 roku i był jedną z pierwszych z zamówionych maszyn tego typu we flocie przewoźnika. To już druga w ostatnim czasie katastrofa Boeinga 737 MAX. Pod koniec października 2018 roku w podobnych okolicznościach rozbiła się maszyna należąca do indonezyjskich linii Lion Air


gość_69048 - Profil
gość_69048
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie