Katastrofa samolotu w Chrcynnie koło Warszawy. Nie żyje pięć osób

18 lipca 2023 09:15
Wczoraj  (17.07) wieczorem doszło do katastrofy małego samolotu pasażerskiego Cessna 208. Maszyna podczas lądowania spadła na grupę ludzi w miejscowości Chrcynno koło Nowego Dworu Mazowieckiego. Zginęło pięć osób, a osiem zostało przetransportowanych do pobliskich szpitali.
Reklama
- Około godziny 19:41 do Stanowiska Kierowania w KP PSP w Nowym Dworze Mazowieckim, wpłynęło zgłoszenie o katastrofie lotniczej na lotnisku w Chrcynnie. Samolot podczas lądowania, w wyniku złych warunków atmosferycznych uderzył w hangar, w którym schronili się ludzie - poinformowała Państwowa Straż Pożarna. - Samolot cessna spadł i uderzył w hangar. Pięć ofiar śmiertelnych, dziesięć osób rannych. Na miejscu działania prowadzi 16 zastępów Straży Pożarnej.

Monika Nowakowska-Brynda z Komendy Głównej Policji poinformowała, że w samolocie leciało trzech pilotów, jeden z nich zginął, jeden został ranny, a jeden nie odniósł obrażeń. Pytana o to, czy przyczyną katastrofy mogła być pogoda, odparła, że "jako przypuszczalną przyczynę możemy podawać warunki meteorologiczne.


Wśród osób, które poniosły śmierć są również student Wojskowej Akademii Technicznej, który z grupą studentów odbywał szkolenie w budynku w pobliżu aeroklubu oraz barman z baru w hangarze. Wśród poszkodowanych jest natomiast około 6-letni chłopiec, który trafił on do szpitala w Płońsku. Rzeczniczka LPR Justyna Sochacka powiedziała również, że do warszawskich szpitali na Szaserów i na Bródnie przewieziono dwóch mężczyzn w wieku ok. 40 lat, jeden z nich z urazem klatki piersiowej, a drugi z urazem czaszkowo-mózgowym.


Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy