Katastrofa samolotu Japan Airlines na lotnisku w Tokio

2 stycznia 2024 11:48
1 komentarz
Samolot linii Japan Airlines zapalił się po wylądowaniu na tokijskim lotnisku Haneda. Airbus A350 zderzył się z dashem straży przybrzeżnej.
Reklama
Wypadkowi uległ samolot typu Airbus A350-941 o znakach rejestracyjnych JA13XJ należący do narodowego japońskiego przewoźnika - Japan Airlines. Był to niespełna dwuipółletni egzemplarz, który swój oblot odbył we wrześniu 2021 roku, natomiast został dostarczony przewoźnikowi dwa miesiące później. Maszyna realizowała rejs JL516 z Sapporo do Tokio, gdzie wylądowała o godzinie 17:47 czasu lokalnego.


Tuż po przyziemieniu na lotnisku Haneda najprawdopodobniej doszło do eksplozji, po której silnik i skrzydło samolotu zaczęły się palić, a ogień szybko zaczął się rozprzestrzeniać po całym samolocie.


Przyczyną wypadku była kolizja z innym samolotem. Agencja Kyodo podaje, że że pożar powstał w wyniku zderzenia maszyny należącej do Japan Airlines z samolotem Bombardier Dash-8 japońskiej straży przybrzeżnej.


Na pokładzie samolotu A350 znajdowało się 367 pasażerów i dwunastu członków załogi. Wszystkim udało się opuścić samolot, jednak część pasażerów ucierpiała na skutek poparzeń. Na tę chwilę media informują o pięciu ofiarach śmiertelnych samolotu Dash.


Do gaszenia pożaru zmobilizowano co najmniej 70 wozów strażackich. Na lotnisku Haneda wszystkie pasy startowe zostały zamknięte do odwołania.Artykuł będzie na bieżąco aktualizowany.

Ostatnie komentarze

jjemiolo 2024-01-02 21:06   
jjemiolo - Profil jjemiolo
To wprost niewiarygodne ze nikt nie zginal w maszynie JAlu. Swiadczy to dobrze o zachowaniu zarowno zalogi jak tez pasazerow. To dowodzi tez wlasciwych procedur w lotnictwie komunikacyjnym. Oczywiscei zal ofiar samolotu lecacego na pomoc ofiarom trzesienia ziemi.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy