Izrael zaatakował lotniska w Aleppo i Damaszku

23 października 2023 15:50
W niedzielę (22.10) rano izraelska armia dokonała ataków rakietowych na lotniska w Damaszku i Aleppo. Zginęły co najmniej 2 osoby, a porty lotnicze zostały zamknięte.
Reklama
W niedzielę rano Izrael za pomocą rakiet zbombardował syryjskie międzynarodowe porty lotnicze w Damaszku i Aleppo. Według informacji podanej przez Generalną Dyrekcję Meteorologiczną Syrii śmierć ponieść miało co najmniej dwóch pracowników stołecznego lotniska.

Na skutek ataku uszkodzone zostały drogi startowe oraz infrastruktura lotniskowa zarówno w Aleppo, jak i w Damaszku. Oba porty lotnicze zostały czasowo zamknięte, a wszystkie zaplanowane loty przekierowano do Latakii.


Oba porty lotnicze zostały zaatakowane już po raz drugi, od czasu rozpoczęcia izraelsko-palestyńskiego konfliktu. Syria nie jest stroną w wojnie, jednak rząd w Tel Awiwie oskarża ją o wspieranie Hamasu i Hezbollahu. Bezpośrednią przyczyną zbombardowania lotnisk miało być zdaniem Izraela wykorzystywanie ich do transportu broni z Iranu dla obu organizacji terrorystycznych.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy