Lot triumfatorów Ligi Mistrzów najpopularniejszy na FlightRadarze

14 czerwca 2023 08:00
Samolot Etihad Airways, którym drużyna Manchesteru City wracała do domu po wygranym finale Ligi Mistrzów był najchętniej śledzonym na FlightRadarze.
Reklama
Etihad Airways jest głównym sponsorem klubu Manchester City, który w ostatnią sobotę (10.06) po raz pierwszy zwyciężył w rozgrywkach Ligi Mistrzów. I to właśnie samolot tej linii przywiózł triumfatorów do domu. Lot EY8041 ze Stambułu, gdzie odbył się finał, do Manchesteru wykonywał pomalowany w barwy klubu boeing 787-9 o znakach rejestracyjnych A6-BND. Był to najpopularniejszy na FlightRadarze rejs, śledzony przez blisko 3,7 tys. osób. Jest to drugi samolot przewoźnika, który posiada klubowe malowanie. Wcześniej w barwach Manchesteru City latał airbus A330-200 o znakach rejestracyjnych A6-EYE.

Nie jest to pierwszy raz, kiedy lot drużyny, która wygrała turniej jest najpopularniejszy na FlightRadar24. Podobna sytuacja miała miejsce w grudniu ubiegłego roku, kiedy reprezentacja Argentyny wracała po wygranym mundialu w Katarze.

Warto dodać, że Manchester City od 2008 roku jest ściśle powiązany z emirackim kapitałem. To właśnie wtedy klub przejął szejk Khaldoon Khalifa Al Mubarak. Ponadto od 2009 roku logo Etihad Airways widnieje na koszulkach piłkarzy klubu, a od 2011 roku stadion klubu nosi nazwę Etihad Stadium. Podobny zabieg zastosowały linie Emirates, które są sponsorem londyńskiego Arsenal FC, którego stadion nosi nazwę Emirates Stadium.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy