Lotnisko Changi z nagrodą Skytrax

22 marca 2023 09:30
Lotnisko Changi w Singapurze otrzymało po raz kolejny nagrodę Skytrax. W pierwszej dziesiątce ogólnoświatowego zestawienia nie zabrakło pięciu portów europejskich.
Reklama
15 marca 2023 r. w Amsterdamie odbyła się ceremonia wręczenia nagród Skytrax World's Best Airport '23. Uznano, że na miano najlepszego lotniska w trwającym roku najbardziej zasłużyło Singapore Changi Airport. Port otrzymał już dwunastą taką statuetkę w historii plebiscytu. Singapur wyprzedził Dohę (zwycięzcę ostatnich dwóch edycji) i Tokio.

- To zaszczyt móc ponownie otrzymać tytuł World's Best Airport. Nagroda jest dla nas dodatkową motywacją do działania na rzecz pasażerów, szczególnie po dwóch latach globalnych obostrzeń. Dziękuję wszystkim naszym pracownikom za troskę o podróżnych oraz samym pasażerom za zaufanie. Czas na odkrycie magii podróżowania na nowo - skomentował Lee Show Huang, szef Changi Airport Group.


- Cieszę się, że nasze lotnisko zbiera tyle pochwał na arenie międzynarodowej. Wyróżnienie Skytrax World's Best Airport '23 jest dowodem wysokiej jakości oferowanych przez nas usług. Koniec końców, podróż przez Doha jest gwarancją wyjątkowego doświadczenia dla każdego pasażera - powiedział Mohammed Al-Meer, przedstawiciel Hamad International Airport.

Na kolejnych miejscach znalazł się Seul, Paryż, Stambuł, Monachium, Zurych i Tokio (Narita). Pierwszą dziesiątkę zamknął madrycki port Barajas. W pierwszej dwudziestce nie zabrakło też m.in. Wiednia, Helsinek, Rzymu i Kopenhagi.

- Lotnisku Changi należą się duże brawa. Pomimo wymagającego okresu pandemii, singapurski port zdążył się szybko odbudować. Już teraz osiągnięto tam odbudowę przekraczającą 80 proc. ruchu sprzed obostrzeń - dodał Edward Plaisted z Skytrax.

Fot.: T. Sniedziewski

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy