Scoot zainaugurował loty na trasie Berlin - Singapur

21 czerwca 2018 10:01
3 komentarze
Należące do Singapore Airlines niskokosztowe dalekodystansowe linie lotnicze Scoot, zainaugurowały wczoraj loty na trasie pomiędzy Berlinem i Singapurem.
Reklama
Singapurski przewoźnik będzie obsługiwał loty do stolicy Niemiec cztery razy w tygodniu, w poniedziałki, środy, piątki oraz niedziele według rozkładu:
Połączenia z Berlina do Singapuru realizowane będą boeingami 787-8.


W pierwszy rejs z Singapuru do Berlina na pokładzie samolotu o imieniu "Bo Jio" udało się 311 pasażerów, co przekłada się na średni współczynnik wypełnienia (LF) w wysokości 95 proc. Znaczącą liczbę podróżnych stanowili obywatele Singapuru, Indonezji oraz Australii, informuje "Singapore Business Review". Około połowę pasażerów stanowiły młode osoby w wieku od 18 do 35 lat, czyli grupa, do której niskokosztowe linie lotnicze Scoot w szczególności kierują swoją ofertę.


Na pokładzie obsługujących połączenie boeingów 787-8 Scoot znajduje się 281 foteli w klasie ekonomicznej, 33 fotele w klasie ScootinSilence oraz 21 foteli w opisywanej przez Pasazer.com w ramach cyklu "Oblatywacz" klasie ScootBiz.

Wszyscy pasażerowie mogą liczyć na, w większości płatne, udogodnienia, takie jak dostęp do internetu poprzez pokładową sieć Wi-Fi czy ScooTV, czyli możliwość oglądania filmów lub programów telewizyjnych na ekranie własnych urządzeń przenośnych. Przewoźnik oferuje szereg taryf oraz szeroki wachlarz usług dodatkowych pozwalających na zaplanowanie podróży zgodnie ze swoimi potrzebami.

Zainaugurowane połączenie do Berlina to druga trasa singapurskiego przewoźnika do Europy po uruchomionych w czerwcu ubiegłego roku lotach do Aten. Jest to też trzecie połączenie poza Azję-Pacyfik, obsługiwane przez linię lotniczą, po tym gdy 19 grudnia przewoźnik zainaugurował loty do Honolulu.

- Połączenie w tym roku Scoot z liniami lotniczymi Tigerair Singapore, bardzo wzmocniło naszą pozycję, pozwalając nam na uruchamianie i utrzymywanie operacji dalekodystansowych - powiedział Lee Lik Hsin, prezes Scoot zapowiadając pod koniec ubiegłego roku inaugurację połączeń do Berlina. Dodał także że połączenie do Aten “spełnia oczekiwania linii”, natomiast rezerwacje na loty do Honolulu są “bardzo obiecujące”.


Nie wykluczone, że Scoot zdecyduje się na uruchomienie kolejnych tras do Europy. Pod uwagę brane są zarówno połączenia bezpośrednie, jak i loty z międzylądowaniem w Indiach, wykorzystujące piątą wolność lotniczą.

Scoot oferuje loty do 65 kierunków w 18 krajach, głównie w Azji, jednak pasażerowie singapurskiego przewoźnika mogą liczyć na podróże nie tylko w ramach siatki połączeń Scoot, ale także na pokładach innych linii lotniczych. Umożliwia to trójstronne porozumienie code-share Scoot z liniami lotniczymi Singapore Airlines oraz SilkAir, na mocy którego pasażerowie linii lotniczych działających wewnątrz grupy zyskają dostęp to wszystkich 130 kierunków obsługiwanych przez jej przewoźników.

Wraz z uruchomieniem połączenia do Berlina realizowanego przez Scoot, Grupa Singapore Airlines obecna jest już na czterech niemieckich lotniskach - w Berlinie, Düsseldorfie, Frankfurcie i w Monachium.

Flota Scoot składa się z 17 boeingów 787 oraz 24 airbusów A320, które pochodzą z dawnych linii lotniczych Tigerair Singapore. Scoot oczekuje na dostawy kolejnych trzech Dreamlinerów oraz 39 airbusów A320neo. Do 2022 r. singapurski przewoźnik będzie dysponował 70 maszynami.


Ogłoszenie lotów z Berlina do Singapuru przez Scoot nastąpiło niedługo po tym, gdy Polskie Linie Lotnicze LOT zapowiedziały inaugurację trasy z Warszawy do Singapuru. Połączenie polskiego przewoźnika, które wystartowało 15 maja tego roku, jest pierwszą bezpośrednią trasą do Miasta Lwa z Europy Środkowej i umożliwia podróże nie tylko do państwa-miasta, ale również kontynuację lotu na jednym bilecie przez Singapur do wielu miast m.in. w Tajlandii, Malezji, Indonezji, Hongkongu, Wietnamu, na Filipiny a także Australii i Nowej Zelandii. Dalsze podróże z Singapuru są możliwe dzięki temu, iż narodowy przewoźnik podpisał umowy Special Prorate Agreement (SPA) z liniami Qantas Airways, przewoźnikami z grupy Jetstar oraz z Air New Zealand. Z kolei z liniami Singapore Airlines LOT nawiązał umowę code-share.


Połączenie LOT-u obsługiwane jest trzy razy w tygodniu, a od lipca częstotliwość połączeń zwiększy się do czterech rejsów tygodniowo. Rejsy LOT obsługiwane są boeingami 787-8 Dreamliner w trzyklasowej konfiguracji pokładu z 252 miejscami na pokładzie. W przypadku większego popytu możliwe są jednak podmiany na większy model 787-9.
Na rynku niskokosztowych połączeń długodystansowych, loty z Europy do Singapuru oferują linie lotnicze Norwegian. Połączenie, które zostało zainaugurowane we wrześniu ubiegłego roku, jest pierwszą trasą przewoźnika z Londynu-Gatwick do Azji i jednym z najdłuższych na świecie obsługiwanym przez niskokosztowe linie lotnicze. Loty z Londynu Gatwick do Singapuru trwają 12 godzin i 45 min, w którym to czasie obsługujący tę trasę boeing 787-9 pokonuje dystans 10,9 tys. km.


- Jestem zachwycony, że po lotach do Stanów Zjednoczonych, dzisiaj oferujemy pasażerom podróżującym wypoczynkowo i biznesowo bardziej przystępny cenowo niż kiedykolwiek wcześniej dostęp do Singapuru i Azji - Pacyfiku. To jest dopiero początek ekspansji brytyjskiego oddziału Norwegian, gdyż będziemy dalej łączyć kierunki na trasach, na których przez długi czas ceny były zbyt wysokie - powiedział Bjørn Kjos, prezes linii lotniczych Norwegian, otwierając trasę do Singapuru.

fot. Scoot Tigerair Pte Ltd., Tomasz Śniedziewski, PLL LOT, Norwegian Air Shuttle ASA

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
pablakiss 2018-06-22 20:50   
pablakiss - Profil pablakiss
Sam scoot przyznaje,ze jest nastawiony na studentow lub ewentualnie grupy mlodych ludzi tzw.backpacers.Koszt zwyklego golego biletu z siedzeniami klasy economy to wydatek rzedu ok 200eu.W sezonie ktory sie zaczyna od wrzesnia ceny niewiele roznia sie od tradycyjnych lini ,ba sa nawet drozsze.W Niemieckiej prasie mozna znalesc wiele negatywnych opini pasazerow nazwijmy ich +50 , ktorzy polasili sie na tanie bilety w zamian dostajac tylko goly fotel .
gość_18306 2018-06-22 18:40   
gość_18306 - Profil gość_18306
A ile taki taniokosztowy bilet z Berlina kosztuje ?
gość_9e24e 2018-06-21 11:23   
gość_9e24e - Profil gość_9e24e
Dobra wiadomosc dla zachodniej PL i nie tylko.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy