LOT podpisał umowę z Singapore Airlines

Jakub Bujnik - Profil Jakub Bujnik
10 marca 2018 14:35
22 komentarzy
Polskie Linie Lotnicze LOT podpisały umowę Special Prorate Agreement (SPA) z liniami Singapore Airlines. To kolejne porozumienie podpisane w związku z uruchomieniem przez polskiego przewoźnika lotów do Singapuru.
Reklama

Umowa będzie obowiązywać na lotach z Singapuru do Brisbane, Melbourne, Perth i Sydney w Australii oraz do Auckland w Nowej Zelandii. Przewoźnicy, na lotach na wspomnianych trasach, zapewnią dogodne przesiadki na lotnisku w Singapurze. Najkrótsze z nich będą trwać tylko 1 godz i 30 min. Przykładowo cała podróż z Warszawy do Perth zajmie 18 godz i 55 minut.

Pasażerowie lecący z Warszawy do Singapuru będą podróżować z kodem LO, a dalej do Australii lub Nowej Zelandii z kodem Singapore Airlines SQ.Special Prorate Agreement jest szczególnym przypadkiem umowy interline, w której zostają dokładnie zdefiniowane kwestie rozdziału opłat i rozliczenia kosztów biletów między przewoźnikami. Podczas gdy umowa interline jest szeroko pojętym porozumieniem dwóch (lub więcej) linii, które pozwalają na podróż na jednym bilecie, to SPA precyzuje warunki finansowania, rozdziału i fakturowania opłat, wnoszonych przez pasażera kupującego i płacącego za bilet tylko u jednego z przewoźników, będących jej stroną.

fot. Dominik Sipiński

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil
Marcin14 2018-03-14 02:28   
Marcin14 - Profil Marcin14
gość_fce7c, jasne, że można, ale tylko czysto teoretycznie. Bo bez umowy między np. LOT-em i Emirates, segmenty GDN-WAW i WAW-GDN (w Twoim przykładzie) są w najwyższej taryfie i wychodzą po 400-500 zł za lot. Teraz, z odpowiednimi umowami, te segmenty powinny być w dużo niższej cenie i z regionów zacznie się bardziej opłacać latać przez WAW.
gość_fce7c 2018-03-13 14:20   
gość_fce7c - Profil gość_fce7c
Gratulacje dla LOT. Co do możliwości latania z regionów do AU/NZ to można kupić jeden bilet np. na trasie GDN-WAW-DXB-SYD i to od dawna.
Marcin14 2018-03-13 01:23   
Marcin14 - Profil Marcin14
@vBartten, dokładnie. Tak, jak napisałem, wreszcie będzie się można łatwo dostać do AU/NZ z regionów. Wcześniej było to teoretycznie możliwe przez inne huby europejskie, czy ewentualnie przez WAW-NRT (z pomocą AirNZ do NZ), ale teraz połączenia powinny być i dość częste i czasowo korzystne. Jeśli jeszcze dojdą sensowne ceny dla bardzo wrażliwego cenowo klienta z polskich regionów, to myślę, że znajdą się nowi pasażerowie, którzy nigdy wcześniej nie odważyliby się na podróż na Antypody, a teraz jak będą mogli wylecieć z własnego podwórka i dolecieć w mniej niż dobę, to i zdecydować będzie się dużo łatwiej. Podobnie ma się sprawa z przyjezdnymi z AU/NZ, których pewnie będzie więcej niż nawet tych latających z regionów Polski.

Tak więc to nowe połączenie niekoniecznie będzie podbierać klientów liniom z Bliskiego Wschodu, a może wygenerować całkiem nowy rynek, małą niszę, która wcześniej nie istniała.
 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama