×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT podpisał umowę z Singapore Airlines


Polskie Linie Lotnicze LOT podpisały umowę Special Prorate Agreement (SPA) z liniami Singapore Airlines. To kolejne porozumienie podpisane w związku z uruchomieniem przez polskiego przewoźnika lotów do Singapuru.


Umowa będzie obowiązywać na lotach z Singapuru do Brisbane, Melbourne, Perth i Sydney w Australii oraz do Auckland w Nowej Zelandii. Przewoźnicy, na lotach na wspomnianych trasach, zapewnią dogodne przesiadki na lotnisku w Singapurze. Najkrótsze z nich będą trwać tylko 1 godz i 30 min. Przykładowo cała podróż z Warszawy do Perth zajmie 18 godz i 55 minut.

Pasażerowie lecący z Warszawy do Singapuru będą podróżować z kodem LO, a dalej do Australii lub Nowej Zelandii z kodem Singapore Airlines SQ. Special Prorate Agreement jest szczególnym przypadkiem umowy interline, w której zostają dokładnie zdefiniowane kwestie rozdziału opłat i rozliczenia kosztów biletów między przewoźnikami. Podczas gdy umowa interline jest szeroko pojętym porozumieniem dwóch (lub więcej) linii, które pozwalają na podróż na jednym bilecie, to SPA precyzuje warunki finansowania, rozdziału i fakturowania opłat, wnoszonych przez pasażera kupującego i płacącego za bilet tylko u jednego z przewoźników, będących jej stroną.

fot. Dominik Sipiński
gość_efd74 - Profil
gość_efd74
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie