LOT zainaugurował połączenie do Singapuru

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
16 maja 2018 11:21
18 komentarzy
We wtorek (15.05) o godzinie 23:00 wystartowało nowe połączenie PLL LOT z Warszawy do Singapuru. W locie inauguracyjnym oprócz delegacji rządowej oraz przedstawicieli przewoźnika, bierze udział redakcja Pasazer.com.
Reklama

Zainaugurowane połączenie to piąta bezpośrednia trasa rozkładowa PLL LOT do Azji, w tym czwarta dalekodystansowa - po Pekinie, Seulu-Incheon i Tokio-Naricie. Poza tym samoloty przewoźnika wykonują operacje czarterowe dla biur podróży do kilku dodatkowych kierunków w Azji.

Nowe połączenie będzie obsługiwane trzy razy w tygodniu, a od lipca - cztery razy. Wyloty z Warszawy zaplanowano na wtorki, czwartki i soboty, a od lipca także poniedziałki, na godzinę 23:00. Samolot wyląduje na lotnisku w Changi o 17:15. W kierunku powrotnym samolot wystartuje w poniedziałki, czwartki i soboty (a potem także środy) o 0:05, by wylądować na Lotnisku Chopina o 6:15. Rejs potrwa zatem nieco ponad jedenaście godzin do Singapuru i ok. trzynastu godzin w kierunku powrotnym.
W podróż do Singapuru na pokładzie pierwszego lotu udała się delegacja rządowa pod przewodnictwem Piotra Glińskiego, wiceprezesa Rady Ministrów oraz ministra kultury i dziedzictwa narodowego. Delegację przewoźnika reprezentuje Michał Fijoł, członek zarządu LOT ds. handlowych. Na pokładzie inauguracyjnego lotu na zaproszenie przewoźnika gości także redakcja Pasazer.com.


- Między Europą a Singapurem podróżuje prawie 3 mln pasażerów rocznie. Kraj ten jest bramą dla dalszych podróży w głąb Azji a nawet do Australii i Oceanii. Jesteśmy pewni, że uruchomienie nowego połączenia LOT-u stwarza doskonałą okazję dla pasażerów z Europy Środkowo-Wschodniej i nie tylko, by odwiedzić Singapur i przekonać się licznych zaletach tego egzotycznego i świetnie rozwiniętego kraju - mówił Rafał Milczarski, prezes LOT-u, ogłaszając nowy kierunek w listopadzie 2017 r.

Wszystkie połączenia będą obsługiwane boeingami 787-8 Dreamliner w trzyklasowej konfiguracji pokładu z 252 miejscami na pokładzie. W przypadku większego popytu możliwe są jednak podmiany na większy model 787-9. Pierwszy lot do Miasta Lwa obsługuje boeing 787-8 o rejestracji SP-LRD.


- Dotrzymujemy słowa, uruchamiając nowe połączenie do Azji Południowo-Wschodniej - mekki wielu turystów, ale i jednego z najbardziej rozwiniętych ośrodków biznesowych świata. Jesteśmy przekonani, że to nowe połączenie przypadnie do gustu pasażerom. Za sprawą dogodnego rozkładu i nowoczesnych Dreamlinerów jest to najwygodniejsza oferta z Europy Środkowej do Singapuru - dodał Milczarski.

Nowe połączenie do Singapuru umożliwi podróże nie tylko do państwa-miasta, ale również kontynuację lotu na jednym bilecie przez Singapur do wielu miast m.in. w Tajlandii, Malezji, Indonezji, Hongkongu, Wietnamu, na Filipiny a także Australii i Nowej Zelandii. Dalsze podróże z Singapuru są możliwe dzięki temu, iż narodowy przewoźnik podpisał umowy Special Prorate Agreement (SPA) z liniami Qantas Airways, przewoźnikami z grupy Jetstar oraz z Air New Zealand. Z kolei z liniami Singapore Airlines LOT nawiązał umowę code-share.

Umowa z Singapore Airlines będzie obowiązywać na lotach z Singapuru do Brisbane, Melbourne, Perth i Sydney w Australii oraz do Auckland w Nowej Zelandii. Przewoźnicy, na lotach na wspomnianych trasach, zapewnią dogodne przesiadki na lotnisku w Singapurze. Najkrótsze z nich będą trwać tylko 1 godz i 30 min. Przykładowo cała podróż z Warszawy do Perth zajmie 18 godz i 55 minut.

- Położony w sercu Azji Południowo-Wschodniej Singapur pełni rolę najważniejszego portu przesiadkowego w regionie. Między Europą a Singapurem podróżuje prawie 3 mln pasażerów rocznie. Nawet jeśli samodzielnie nie obsługujemy niektórych połączeń w regionie, jesteśmy w stanie zaproponować najatrakcyjniejszą ofertę dla pasażerów z Polski i innych krajów Europy Środkowo-Wschodniej, którzy pragną przez Singapur dostać się na dalsze połączenia azjatyckie w ramach jednej rezerwacji - mówi Adrian Kubicki, dyrektor biura komunikacji korporacyjnej LOT-u.

W tym roku polski przewoźnik uruchomił także własne biuro sprzedaży biletów w Australii. Ofertą z Australii przez Singapur do Europy polski przewoźnik pragnie zachęcić m.in. liczną australijską Polonię zamieszkującą ten kontynent.


Obecnie LOT jest jedynym przewoźnikiem oferującym loty non-stop z Europy Środkowo-Wschodniej do Singapuru. Od 20 czerwca wystartuje połączenie z Berlina do Singapuru obsługiwane przez należące do Singapore Airlines niskokosztowe dalekodystansowe linie lotnicze Scoot Airlines. Będzie to druga trasa singapurskiego przewoźnika do Europy po zainaugurowanych w czerwcu ubiegłego roku lotach do Aten. Będzie to też trzecie połączenie poza Azję, obsługiwane przez te linie lotniczą, po tym gdy 19 grudnia przewoźnik zainaugurował loty do Honolulu.
Pasażerowie Scoot, podobnie jak pasażerowie podróżujący na pokładach samolotów PLL LOT, będą mogli liczyć na kontynuowanie podróży na jednym bilecie, nie tylko w ramach siatki połączeń Scoot, ale także na lotach innych przewoźników. Umożliwia to trójstronne porozumienie code-share Scoot z liniami lotniczymi Singapore Airlines oraz SilkAir, na mocy którego pasażerowie wszystkich linii lotniczych działających wewnątrz grupy zyskają dostęp to wszystkich 130 kierunków obsługiwanych przez jej przewoźników.

fot. Marek Stus

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_f22d9 2018-05-18 11:16   
gość_f22d9 - Profil gość_f22d9
lysypiotr76: Ruch wysokoplatny mozna bardziej przyciagnac krotszymi lotami bezposrednimi niz rejsami z dlugimi przesiadkami w krajach arabskich. Nawet gdy jest to czestotliwosc 4 razy na tydzien, to w przypadku braku polaczenia bezposredniego mozna wrocic linia partnerska ze Star Alliance (np. LH), wyzsze taryfy bez problemu powinny pozwalac na takie polaczenia. Akurat takie dluzsze loty z przesiadka krajach arabskich moga bardziej liczyc na turystow.
filipair 2018-05-18 01:35   
filipair - Profil filipair
@gość_74b4b skąd wiesz że będzie 6x/tygodniowo?
gość_74b4b 2018-05-17 20:41   
gość_74b4b - Profil gość_74b4b
w przyszlym roku dodadza dwie rotacje- bedzie 6 rejsow tygodniowo, trzeba pamietac ze rejsy w nocy pozwalaja zebrac paxow tranzytowych z wielu krajow..
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama