Scoot rozważa loty do Europy przez Indie

8 września 2017 09:30
Niskokosztowy przewoźnik z Singapuru rozważa wykorzystanie prawa piątej wolności, które oferują singapurskim przewoźnikom Indie, by uruchomić z tego kraju tanie loty do Europy.
Reklama
Zgodnie z treścią porozumienia pomiędzy władzami Indii i Singapuru, które po raz ostatni zostało znowelizowane w 2013 r., singapurscy przewoźnicy mogą wykorzystać prawo piątej wolności by otwierać połączenia do Kairu, Malty, Zurychu, Paryża, Manchesteru, Amsterdamu, Kopenhagi, Brukseli, Wiednia i Aten z międzylądowaniem w indyjskich portach lotniczych w Bombaju, Chennai, Kalkucie oraz Delhi. Z listy wyłączony jest Londyn, Stany Zjednoczone oraz Bliski Wschód.

- Skoro mamy prawo piątej wolności, możemy operować bezpośrednie loty z Bombaju, Delhi, Chennai i Kalkuty do kierunków takich jak Kopenhaga, Wiedeń, Kair oraz Manchester. Bilet powrotny do Europy kosztowałby nieco ponad 400 dolarów - powiedział Bharath Mahadevan, prezes Scoot w rozmowie z “Times of India”.


Rok temu, ogłaszając połączenia do Aten, niskokosztowy przewoźnik zapowiadał że wkrótce poinformuje o kolejnych trasach do Europy. Pomimo ówczesnych optymistycznych zapowiedzi, jak do tej pory Ateny pozostają jedynym europejskim przewoźnika, do którego Scoot wykonuje operacje cztery razy w tygodniu przy użyciu boeinga 787-8. Wskazywać to może na to, że długie, bezpośrednie loty pomiędzy Singapurem i Europą są w tej chwili dla przewoźnika nie wystarczająco opłacalne.

Zainaugurowanie lotów do Europy przez Indie, mogłoby przełożyć się na wyższą opłacalność przedsięwzięcia - dzięki piątej wolności przewoźnik mógłby sprzedawać bilety zarówno na odcinek pomiędzy Singapurem i Indiami, Indiami i Europą jak też na całą trasę z Europy do Singapuru. Nie bez znaczenia jest też fakt, że Scoot mógłby liczyć na pasażerów z Indii, które są obecnie najszybciej rozwijającym się rynkiem lotniczym na świecie. Wreszcie, dzięki międzylądowaniu każdy dwóch odcinków podróży z Singapuru do Europy byłby krótszy niż lot bezpośredni, co obniżyłoby koszty operacji.

W tej chwili Scoot koncentruje się na obsłudze miast indyjskich drugiej kategorii: Amritsar, Bangalore, Chennai, Hyderabad, Dżajpur, Kochi, Lucknow oraz Tiruchirapally. Do głównych miast w Indiach: Ahmedabadu, Bangalore, Chennai, Delhi, Kalkuty oraz Bombaju latają linie Singapore Airlines, do których należy Scoot.


fot. Tomasz Śniedziewski

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy