×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Scoot rozważa loty do Europy przez Indie


Niskokosztowy przewoźnik z Singapuru rozważa wykorzystanie prawa piątej wolności, które oferują singapurskim przewoźnikom Indie, by uruchomić z tego kraju tanie loty do Europy.


Zgodnie z treścią porozumienia pomiędzy władzami Indii i Singapuru, które po raz ostatni zostało znowelizowane w 2013 r., singapurscy przewoźnicy mogą wykorzystać prawo piątej wolności by otwierać połączenia do Kairu, Malty, Zurychu, Paryża, Manchesteru, Amsterdamu, Kopenhagi, Brukseli, Wiednia i Aten z międzylądowaniem w indyjskich portach lotniczych w Bombaju, Chennai, Kalkucie oraz Delhi. Z listy wyłączony jest Londyn, Stany Zjednoczone oraz Bliski Wschód. 

- Skoro mamy prawo piątej wolności, możemy operować bezpośrednie loty z Bombaju, Delhi, Chennai i Kalkuty do kierunków takich jak Kopenhaga, Wiedeń, Kair oraz Manchester. Bilet powrotny do Europy kosztowałby nieco ponad 400 dolarów - powiedział Bharath Mahadevan, prezes Scoot w rozmowie z “Times of India”. 


Rok temu, ogłaszając połączenia do Aten, niskokosztowy przewoźnik zapowiadał że wkrótce poinformuje o kolejnych trasach do Europy. Pomimo ówczesnych optymistycznych zapowiedzi, jak do tej pory Ateny pozostają jedynym europejskim przewoźnika, do którego Scoot wykonuje operacje cztery razy w tygodniu przy użyciu boeinga 787-8. Wskazywać to może na to, że długie, bezpośrednie loty pomiędzy Singapurem i Europą są w tej chwili dla przewoźnika nie wystarczająco opłacalne. 

Zainaugurowanie lotów do Europy przez Indie, mogłoby przełożyć się na wyższą opłacalność przedsięwzięcia - dzięki piątej wolności przewoźnik mógłby sprzedawać bilety zarówno na odcinek pomiędzy Singapurem i Indiami, Indiami i Europą jak też na całą trasę z Europy do Singapuru. Nie bez znaczenia jest też fakt, że Scoot mógłby liczyć na pasażerów z Indii, które są obecnie najszybciej rozwijającym się rynkiem lotniczym na świecie. Wreszcie, dzięki międzylądowaniu każdy  dwóch odcinków podróży z Singapuru do Europy byłby krótszy niż lot bezpośredni, co obniżyłoby koszty operacji. 

W tej chwili Scoot koncentruje się na obsłudze miast indyjskich drugiej kategorii: Amritsar, Bangalore, Chennai, Hyderabad, Dżajpur, Kochi, Lucknow oraz Tiruchirapally. Do głównych miast w Indiach: Ahmedabadu, Bangalore, Chennai, Delhi, Kalkuty oraz Bombaju latają linie Singapore Airlines, do których należy Scoot.


fot. Tomasz Śniedziewskigość_a46f1 - Profil
gość_a46f1
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie