Od lipca Tigerair pod marką Scoot

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
18 czerwca 2017 09:00
25 lipca zakończy się proces integracji linii lotniczych Tigerair oraz Scoot należących do holdingu lotniczego Budget Aviation, będącego z kolei częścią Singapore Airlines Group. Obie linie będą działy pod marką Scoot.
Reklama

Proces integracji rozpoczął się w maju ubiegłego roku, a decyzję o połączeniu obu przewoźników pod wspólną marką Scoot ogłoszono w listopadzie.

Obie linie lotnicze będą korzystały ze wspólnej licencji operatora lotniczego, a kody lotów obecnie obsługiwanych przez Scoot zmienią się z TZ na TR, oznaczenia połączeń Tigerair. Jedyną platformą rezerwacji lotów stanie się strona internetowa Scoot, a stanowiska check-in na lotniskach zostaną zmienione tak, by reprezentować jedynie markę Scoot. Dodatkowo, jak zapowiada przewoźnik, niedługo zaprezentowane zostaną nowe mundury personelu pokładowego.


Po integracji flota Scoot będzie składała się boeingów 787 obecnie latających w barwach przewoźnika oraz airbusów A320 Tigerair, które do połowy przyszłego roku będą stopniowo przemalowywane w barwy Scoot.

Na rynku wciąż będzie istniała marka Tigerair Taiwan, która należy do tajwańskiego przewoźnika China Airlines.


fot. Tomasz Śniedziewski
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama