×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Ryanair nie udostępni PPL ani Arupowi umowy z Modlinem


Linie lotnicze Ryanair nie udostępnią Państwowemu Przedsiębiorstwu “Porty Lotnicze” treści umowy, którą zawarły z portem lotniczym w Modlinie, informuje Puls Biznesu. Przewoźnik nie chce też współpracować z firmą Arup, którą posądza o stronniczość.


PPL zwrócił się o zgodę na wgląd w treść umowy pomiędzy liniami lotniczymi Ryanair i portem lotniczym w Modlinie, gdyż planował sfinansować raport due diligence modlińskiego lotniska. Zgodnie z planami PPL, raport miała przygotować ta sama firma Arup, która wcześniej stworzyła korzystną dla Radomia analizę komplementarnego portu dla Mazowsza. Firma Arup chciała uzyskać wgląd w umowę pomiędzy lotniskiem w Modlinie i irlandzkim przewoźnikiem, tak aby mieć możliwość przeprowadzenia nowej analizy, tym razem dotyczącej portu lotniczego w Nowym Dworze Mazowieckim. W tym celu zarząd lotniska w Modlinie zwrócił się z prośbą do linii Ryanair o udostępnienie Arupowi wglądu w umowę. Przewoźnik zgody nie wydał.  

“Niestety, doniesienia medialne wskazują, że Arup jest mocno powiązany z PPL, bezpośrednim konkurentem Portu Modlin i partnerem Ryanaira na Lotnisku Chopina. Opinie Arupa na temat polskiego rynku lotniczego są identyczne z wyrażanymi przez PPL, który ostatnio zamówił w Arupie raporty, wykorzystywane w nagonce na Ryanaira i Modlin. W świetle powiązań Arupa z PPL obawiamy się, że ujawniona Arupowi umowa zostanie przekazana PPL, co oznaczałoby złamanie prawa konkurencji” - odpowiedział Ryanair na prośbę zarządu lotniska w Modlinie. 


Linie Ryanair otwarte są jednak na przeprowadzenie raportu due diligence, o ile analizę przeprowadzi inna firma.

"

Jesteśmy gotowi zgodzić się na ujawnienie umowy jednej z firmy audytorskich z wielkiej czwórki (Deloitte, EY, KPMG, PwC) do celów przeprowadzenia niezależnego due diligence, pod warunkiem podpisania umowy o nieujawnianiu jego treści zawartej z Ryanairem na piśmie", poinformował przewoźnik. 
gość_2437e - Profil
gość_2437e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie