Ryanair nie udostępni PPL ani Arupowi umowy z Modlinem

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
14 maja 2018 13:33
17 komentarzy
Linie lotnicze Ryanair nie udostępnią Państwowemu Przedsiębiorstwu “Porty Lotnicze” treści umowy, którą zawarły z portem lotniczym w Modlinie, informuje Puls Biznesu. Przewoźnik nie chce też współpracować z firmą Arup, którą posądza o stronniczość.
Reklama

PPL zwrócił się o zgodę na wgląd w treść umowy pomiędzy liniami lotniczymi Ryanair i portem lotniczym w Modlinie, gdyż planował sfinansować raport due diligence modlińskiego lotniska. Zgodnie z planami PPL, raport miała przygotować ta sama firma Arup, która wcześniej stworzyła korzystną dla Radomia analizę komplementarnego portu dla Mazowsza. Firma Arup chciała uzyskać wgląd w umowę pomiędzy lotniskiem w Modlinie i irlandzkim przewoźnikiem, tak aby mieć możliwość przeprowadzenia nowej analizy, tym razem dotyczącej portu lotniczego w Nowym Dworze Mazowieckim. W tym celu zarząd lotniska w Modlinie zwrócił się z prośbą do linii Ryanair o udostępnienie Arupowi wglądu w umowę. Przewoźnik zgody nie wydał.

“Niestety, doniesienia medialne wskazują, że Arup jest mocno powiązany z PPL, bezpośrednim konkurentem Portu Modlin i partnerem Ryanaira na Lotnisku Chopina. Opinie Arupa na temat polskiego rynku lotniczego są identyczne z wyrażanymi przez PPL, który ostatnio zamówił w Arupie raporty, wykorzystywane w nagonce na Ryanaira i Modlin. W świetle powiązań Arupa z PPL obawiamy się, że ujawniona Arupowi umowa zostanie przekazana PPL, co oznaczałoby złamanie prawa konkurencji” - odpowiedział Ryanair na prośbę zarządu lotniska w Modlinie.


Linie Ryanair otwarte są jednak na przeprowadzenie raportu due diligence, o ile analizę przeprowadzi inna firma.

"

Jesteśmy gotowi zgodzić się na ujawnienie umowy jednej z firmy audytorskich z wielkiej czwórki (Deloitte, EY, KPMG, PwC) do celów przeprowadzenia niezależnego due diligence, pod warunkiem podpisania umowy o nieujawnianiu jego treści zawartej z Ryanairem na piśmie", poinformował przewoźnik.

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_39c5b 2018-05-17 15:54   
gość_39c5b - Profil gość_39c5b
czy możecie skończyć z powtarzaniem bzdur dot cennika w WMI? takie cenniki ma wiele portów, żeby daleko nie szukać KTW... jak PPL zmanipulował cennik pod LO to jakoś nikt nie załapał.
gość_2dda4 2018-05-17 10:25   
gość_2dda4 - Profil gość_2dda4
Ryanair to on doprowadził do tego, że PPL ogłosił Radom jako lotnisko zapasowe.
Ciekawe, czy im o to chodziło ?
gość_2dda4 2018-05-17 10:06   
gość_2dda4 - Profil gość_2dda4
tak arup jest nierzetelny, ale korpo-ludziska z wielkiej czwórki są - hahaha - przecież w tej "wielkiej" 4 jest wielu kretynów, opiniują tak jak chce tego płacący, oderwani od rzeczywistości i niepraktyczni. żal. koniec żartów.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama