Koleje Mazowieckie jako jedyne chcą obsługiwać połączenie kolejowe do Modlina

15 lutego 2024 08:55
Koleje Mazowieckie jako jedyne wyraziły chęć obsługiwania połączeń do stacji Modlin Lotnisko.
Reklama

Nowa stacja kolejowa będzie oddalona o 300 metrów od terminala. Projekt linii kolejowej nr 247 zostanie ukończony pod koniec przyszłego roku. Pierwsi pasażerowie skorzystają z dworca Modlin Lotnisko w 2028 roku. Obecnie jedynym przewoźnikiem, który wyraził chęć obsługi połączeń kolejowych przez Modlin są Koleje Mazowieckie, które miałyby kursować co pół godziny w każdym kierunku. Na tę chwilę nie wiadomo, czy warszawska Szybka Kolej Miejska oraz PKP Intercity również będzie chętne realizować połączenia linią kolejową nr 247 do nowodworskiego portu lotniczego.


Przetarg na pociąg do lotniska w Modlinie ogłoszono pod koniec października ubiegłego roku. Wykonawcą projektu zostało konsorcjum Infra – Centrum Doradztwa Sp. z o.o. i YLE Inżynierowie, które zaoferowało cenę w wysokości 4,87 mln złotych. Projekt planowanej inwestycji ma być gotowy do 2025 roku. W przyszłości linia kolejowa ma również połączyć lotnisko Modlin między innymi z Warszawą i Płockiem. Kolejnym etapem będzie budowa stacji przy terminalu lotniska.

– Bardzo się z tego cieszymy. Teraz wykonawca przystąpi do prac projektowych. Uważamy, że to połączenie jest niezbędne. Zabezpieczamy też teren na wyjście tej linii kolejowej w kierunku Płocka
powiedział w listopadzie 2023 roku dla Radia Warszawa Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego.Stacja kolejowa jest jedną z wielu inwestycji, które były planowane przez lotnisko Warszawa-Modlin, jednak były wielokrotnie przekładane w czasie z powodu sporu pomiędzy udziałowcami.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy