W Modlinie pojawią się nowe udogodnienia dla pasażerów. Wśród nich paczkomat InPostu

6 maja 2024 08:55
Port Lotniczy Warszawa Modlin czekają nie tylko zmiany infrastrukturalne, ale również nowe udogodnienia dla pasażerów.
Reklama

Władze lotniska w Modlinie zapowiadają, że w niedalekiej przyszłości zwiększona zostanie przepustowość terminala, powstaną nowe gate’y oraz nowe miejsca postojowe.

- Nasze lotnisko czekają w najbliższej przyszłości duże zmiany infrastrukturalne: zwiększenie przepustowości terminala i uruchomienie nowych „gate’ów”, modernizacja kolejnego odcinka drogi kołowania oraz budowa nowych miejsc postojowych dla samolotów. To wszystko pozwoliłoby Modlinowi przyjąć i obsłużyć większą liczbę samolotów, a co za tym idzie pasażerów
– powiedział cytowany przez warszawa.naszemiasto.pl Tomasz Szymczak, p.o. prezesa Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin.


Lotnisko planuje również nowe udogodnienia dla pasażerów. Powstaną nowe punkty gastronomiczne, a także bezpłatne ładowarki do telefonów. Kolejną nowością w Modlinie będzie paczkomat InPostu, w którym pasażerowie będą mogli zostawić rzeczy, których nie mogli wziąć na pokład. Podobne paczkomaty istnieją już na warszawskim Lotnisku Chopina, Katowicach, Wrocławiu, a także w Poznaniu.- Do tej pory nie mieli oni specjalnie wyjścia, jeśli okazało się, że np. flakon perfum, który chcą wziąć na pokład jest za duży. Zazwyczaj lądował on w koszu lub był przekazywany osobie trzeciej, która nie była podróżnym. Na przełomie maja i czerwca pojawi się wygodna alternatywa w postaci paczkomatu. Kwestionowany przedmiot trafi do zaplombowanego opakowania, które przy pomocy urządzenia InPost pasażer będzie mógł wysłać pod dowolny adres w Polsce lub do dowolnego paczkomatu
– podkreśla Wojciech Borys, dyrektor biura handlowo-marketingowego lotniska w Modlinie.

Nie jest to jedyna nowość w podwarszawskim porcie lotniczym. Miesiąc temu pisaliśmy, że Polska Agencja Żeglugi Powietrznej uruchomi na lotnisku Warszawa-Modlin technologię Remote Tower czyli zdalną wieżę kontroli lotów.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy