Modlin: Wybrano wykonawcę linii kolejowej

13 listopada 2023 08:55
PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły zwycięzcę przetargu na realizację linii kolejowej do portu lotniczego Warszawa-Modlin. Koszt projektu wynosi niecałe 5 mln złotych.
Reklama
Dwa tygodnie temu ogłoszono przetarg na pociąg do lotniska w Modlinie. Polskie Linie Kolejowe, które są spółką należącą do PKP, ogłosiły w środę (8.11) zwycięzcę konkursu na realizację linii kolejowej do portu lotniczego Warszawa-Modlin. Trasa ma liczyć blisko sześć kilometrów, być dwutorowa oraz zelektryfikowana. Wykonawcą projektu zostało konsorcjum Infra – Centrum Doradztwa Sp. z o.o. i YLE Inżynierowie, które zaoferowało cenę w wysokości 4,87 mln złotych. Projekt planowanej inwestycji ma być gotowy do 2025 roku. W przyszłości linia kolejowa ma również połączyć lotnisko Modlin między innymi z Płockiem. Kolejnym etapem będzie budowa stacji przy terminalu lotniska.

Bardzo się z tego cieszymy. Teraz wykonawca przystąpi do prac projektowych. Uważamy, że to połączenie jest niezbędne. Zabezpieczamy też teren na wyjście tej linii kolejowej w kierunku Płocka – powiedział dla Radia Warszawa Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego.

Połączenie kolejowe jest potrzebne między innymi ze względu na rosnący w Modlinie ruch pasażerski.

Liczba pasażerów, którą obsłużyliśmy przed pandemią powróciła teraz w 2023 roku - to około 3,5 mln osób. Osiągnięty wynik pokazuje, że ludzie wybierają nasz port lotniczy ze względu na jego dostępność i dogodne położenie w obrębie metropolii warszawskiej, dzięki czemu jest on skazany na sukces – dodaje Struzik.


Lotnisko Warszawa-Modlin od lat planuje nowe inwestycje, w tym rozbudowę terminala, przebudowy drogi startowej czy połączenia kolejowego. Powodem opóźnienia był wieloletni spór pomiędzy udziałowcami.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy