Pracownicy Modlina rozważają akcję strajkową

7 grudnia 2023 08:55
Zrzeszeni w Niezależnym Samorządnym Związku Zawodowym „Solidarność” pracownicy lotniska Warszawa-Modlin rozważają akcję strajkową. Tematem sporu są podwyżki.
Reklama
29 listopada 2023 roku pracownicy portu lotniczego Warszawa-Modlin wysłali do zarządu lotniska prośbę o podwyżki oraz informację, że w przypadku ich nieuzyskania podejmą oni akcję protestacyjną. Żądającymi podwyżki są przede wszystkim pracownicy obsługi naziemnej. Przedstawiciele NSZZ Solidarność podkreślają, że zarząd lotniska obiecał swoim pracownikom zwiększenie wynagrodzeń wraz z początkiem 2024 roku. Władze portu miały jednak wycofywać ze swoich słów i obiecywać podwyżki dopiero z rozpoczęciem sezonu wakacyjnego. Nie spotkało się to z aprobatą pracowników lotniska, zrzeszonych w związku zawodowym "Solidarność". Dla przedstawicieli NSZZ Solidarność najważniejsze jest osiągnięcie porozumienia i uniknięcie chaosu w podwarszawskim porcie. Zapewniają, że akcja strajkowa zostanie podjęta tylko w ostateczności.

- Po wcześniejszych rozmowach z zarządem spółki otrzymaliśmy zapewnienie, że wzrosty wynagrodzeń nastąpią już od początku stycznia. W ostatnim czasie jednak zaczęto wycofywać się z tych zobowiązań. Zarząd tłumaczy to trudną sytuacją finansową - i to pomimo bardzo dobrych statystyk, jeśli chodzi o liczbę obsłużonych podróżnych w tym roku. Nie zależy nam na tym, by ten spór zaogniać. Nie chcemy akcji protestacyjnej, która miałaby wpływ na bieżące funkcjonowanie lotniska. Ważne jest dla nas osiągnięcie porozumienia
– powiedział w rozmowie z wnp.pl Cezary Bujalski, przewodniczący NSZZ Solidarność Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin.

- Spotkamy się z przedstawicielami związku i postaramy się osiągnąć kompromis. Przy czym wynegocjowane nowe warunki nie będą możliwe do "skonsumowania" w trwającym właśnie sezonie jesienno-zimowym. Kompromis poskutkuje zmianami od sezonu wakacyjnego, w którym jest zdecydowanie więcej pracy. Wtedy też przyjdzie pora na podwyżki płac – podkreśla cytowany przez wnp.pl Grzegorz Hlebowicz, wiceprezes lotniska w Modlinie.


Pracownicy zrzeszeni w NSZZ Solidarność stanowią ponad połowę zatrudnionych w Porcie Lotniczym Warszawa-Modlin. Jeśli porozumienie z władzami lotniska nie zostanie osiągnięte, na początku przyszłego roku pasażerowie lotniska mogą spodziewać się niedogodności związanych z ewentualną akcją strajkową.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy