×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


airberlin odwołuje wiele lotów, może stracić flotę


Znajdująca się w stanie niewypłacalności linia airberlin odwołała dziś (12.09) wiele loty z powodu dużej liczby zwolnień chorobowych pilotów. Właściciel 10 airbusów A330 wykorzystywanych przez spółkę chce jej odebrać maszyny.


Jak pisze Jens Flottau w "Suddeutsche Zeitung", irlandzka firma AerCap, największy leasingodawca samolotów na świecie, zażądała od airberlin zwrotu 10 szerokokadłubowych airbusów A330-200. We flocie przewoźnika jest obecnie 17 takich maszyn, wykorzystywanych przede wszystkim do obsługi tras do Ameryki Północnej i na Karaiby.
 
Linia airberlin już zapowiedziała, że pod koniec września zawiesi wszystkie trasy dalekodystansowe. Jeśli AerCap będzie domagał się szybszego zwrotu samolotów, siatka może zostać zredukowana wcześniej.

Dzisiaj przewoźnik boryka się z problemami operacyjnymi związanymi z dużą liczbą zwolnień chorobowych przedstawionych przez pilotów. Z tego powodu odwołana jest duża część lotów, choć nie wszystkie, jak wcześniej informował sam przewoźnik.


W piątek upływa termin składania ofert na przejęcie airberlin. Faworytem jest Lufthansa Group, ale w grze są też m.in. linie Condor, easyJet oraz prywatny niemiecki inwestor Hans Rudolf Wöhrl. Nie wiadomo, czy airberlin zostanie sprzedane w całości czy tez firma zostanie podzielona np. na linię lotniczą i dział obsługi technicznej. 

#AKTUALIZACJA: dochodzi informacja o powodach i liczbie odwołań#gość_7dcff - Profil
gość_7dcff
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie