airberlin zawiesza loty długodystansowe

29 sierpnia 2017 14:40
23 komentarzy
Linia airberlin pod koniec września br. zawiesi wszystkie loty na trasach z Berlina-Tegel do Abu Zabi, Chicago, Los Angeles i San Francisco oraz z Dusseldorfu do Bostonu - podaje niemiecki "Focus".
Reklama
Na obecną chwilę połączenia wciąż są dostępne w systemie rezerwacyjnym przewoźnika. Pasażerom, którzy zakupili bilety na podróż od października br. mają zostać zmienione rezerwacje.

Ponadto spółka obsługująca program lojalnościowy przewoźnika, topbonus, złożyła osobno wniosek o niewypłacalność. Zbieranie i wymienianie mil lojalnościowych zostało wstrzymane, ale użytkownicy wciąż mają dostęp do swoich kont w programie.

Linia airberlin jest w stanie niewypłacalności po tym, jak Etihad Airways, główny udziałowiec, odmówiło dalszego finansowania deficytowej spółki. Od połowy sierpnia trwa postępowanie upadłościowe linii, które zapewne zakończy się przejęciem linii przez Lufthansę.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Marcin14 2017-08-31 11:21   
Marcin14 - Profil Marcin14
@marcowy, oczywiście chodzi o przejęcie jakiegoś małego kąska ruchu z Berlina, który obsługiwał airberlin. Skorzystają wszystkie zainteresowane linie: Lufthansa Group, Air France/KLM/Delta, British/IAG, United, LOT i nawet trochę Turkish i Aerofłot.
gość_c3df9 2017-08-30 21:33   
gość_c3df9 - Profil gość_c3df9
Lot wszystko moze, niedługo bedzie woził pasażerów z Kamczatki na Alaskę przez WAW. Ale póki co wolałbym zeby na razie lepiej wywiązywał się z obecnych juz zobowiązań. Od rozpoczęcia restrukturyzacji punktualność Lotu bardzo się poprawiła, tak było przynajmniej jeszcze w ubiegłym roku. Obecnie co wieczor samoloty Lotu sa poopozniane od 0,5 do 2 godzin, zarowno krajowe jak i międzynarodowe. Zamiast zatem snuć wizje powietrznego mocarstwa wolałbym większa rzetelność w wykonywaniu połączeń, bo po kilku latach znacznej poprawy znów niestety Lot zaczyna byc synonimem linii spóźnialskich.
gość_b09e4 2017-08-30 17:58   
gość_b09e4 - Profil gość_b09e4
@gość_1afee, marcowy
Według Panów AB wozi do LAX i SFO wyłącznie mieszkańców Berlina? LOT może przejąć ruch tranzytowy przez Berlin. Chodzi mi o pasażerów z Pragi, Budapesztu, Warszawy, Krakowa, Gdańska itd., którzy latali do Kalifornii przez Berlin. Jeżeli tego nie zrobi, to EuroWings to zrobi. Przez DUS.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy