Dział e-commerce airberlin szuka nowej pracy

23 sierpnia 2017 08:00
2 komentarze
Ponad 60 pracowników zespołu handlu elektronicznego airberlin pod przewodnictwem wiceprezesa firmy odpowiedzialnego za ten segment szuka nowego pracodawcy. W tym celu zespół stworzył własną stronę internetową.
Reklama
Jak wynika z informacji zawartych na specjalnej stronie internetowej, projekt jest prywatną inicjatywą pracowników i nie stoi za nim airberlin. Na wizerunku samolotu zamieszczonym na stronie, widnieje malowanie airberlin ale brak jest oznaczeń przewoźnika.


- Prowadzenie zespołu e-commerce airberlin nie jest pracą, to jest pasja. Praca dla e-biznesu airberlin jest dla nas wszystkich wyjątkowa. Kochamy to, co robimy, dobrze się bawimy pracując i stworzyliśmy niesamowicie silny duch pracy zespołowej. Ostatnie lata były niesamowitym czasem, kocham mój zespół, jestem dumny z osiągnięć i rozwoju każdego z nas - czytamy w oświadczeniu Pascala Volza, wiceprezesa ds. e-commerce oraz sprzedaży online airberlin.

- Ostatnie tygodnie były dla nas wszystkich ciężkie. Ale nigdy się nie poddajemy, nasz wewnętrzny duch dyktuje nam:”The show must go on”! airberlin złożył wniosek o niewypłacalność. Teraz potrzebujemy nowego wyzwania - czy chcesz rozwinąć swój handel e-commerce? - zachęca Volz.

W oświadczeniu pracownicy podkreślają swoją skuteczność i otwartość na nowe wyzwania. Na stronie znalazły się też referencje od partnerów zespołu.


Zamieszczenie ogłoszenia pokazuje, że sytuacja wewnątrz przewoźnika jest poważna, a pracownicy nie mają już nadziei na jej przetrwanie. Ogłoszenie podgrzewa też spekulacje, że prawdopodobnym scenariuszem dla airberlin jest przejęcie firmy w częściach przez różne podmioty, a nie całego przedsiębiorstwa jako całości. W innym wypadku wiceprezes spółki nie firmował by własnym nazwiskiem tak otwartego poszukiwania nowego pracodawcy przez 60-osobowy zespół.

Ostatnie komentarze

gość_6b440 2017-08-30 16:26   
gość_6b440 - Profil gość_6b440
Pascal Volz nie byl nigdy wiceprezesem spolki, tylko szefem e-commerce. Za to ogloszenie zostal w stanie natychmiastowym zwolniony. Podobno za to ogloszenie, ale mozliwe ze byly tez inne powody.
gość_6138d 2017-08-23 13:05   
gość_6138d - Profil gość_6138d
"Kochamy to, co robimy, dobrze się bawimy..." Znając ostateczny wynik tej zabawy, ja bym ich nie przyjął.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy