×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Strajk w Welcome AS zawieszony


Przedstawiciele związków zawodowych i tymczasowego zarządu Welcome AS porozumieli się co do przedłużenia rozmów o podwyżkach do 6 kwietnia. Tym samym planowany na 5 kwietnia strajk ostrzegawczy został zawieszony.- Jeżeli strony nie podpiszą porozumienia w dniu 6 kwietnia, wówczas poinformujemy o terminie strajku i pikiety przed Ministerstwem Infrastruktury i Budownictwa. Mamy jednak nadzieje, iż zarząd dojdzie z nami do porozumienia - mówi w rozmowie z Pasazer.com Piotr Wieczorek, przewodniczący NSZZ "Solidarność" w Welcome AS. 

Spór w należącej do PPL spółce obsługi naziemnej toczy się o podwyżki. Związkowcy domagają się wzrostu wynagrodzeń o 10 proc. przez trzy lata - o 3,5 proc. od połowy tego roku, o tyle samo od połowy 2017 r. i o 3 proc. od 2018 r. Do tego ich postulatem są też dodatki dla osób o długim stażu pracy.

Pretekstem do podwyżek ma być pierwszy od dawna zysk, który w 2015 r. wypracował Welcome AS. Było to 4,6 mln zł. 

Władze PPL i delegowany jako p.o. prezes Welcome AS Michał Nowotny, dyrektor finansowy PPL, uważają, że jednorazowy zysk nie uprawnia do podwyższania wynagrodzeń. Tym bardziej że - jak przekonuje dyrektor naczelny PPL Mariusz Szpikowski - spółka wymaga dużych inwestycji.

Szczegółowo spór opisywaliśmy we wczorajszym tekście.

Nasze źródła w PPL wskazują, że tymczasowy prezes Welcome AS (który nie będzie kandydował w konkursie na stałego prezesa) nie chce podejmować tak ważnych dla długoterminowej rentowności spółki decyzji. Dlatego stara się przekonać związkowców, by poczekali z negocjacjami do czasu powołania nowego zarządu. gość_c496c - Profil
gość_c496c
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie