25 lat ORLEN Aviation

21 marca 2024 08:50
Historia spółki rozpoczęła się 7 stycznia 1997 roku. Wtedy powstał PETROLOT powołany wspólnie przez Petrochemię Płock (obecnie ORLEN) i Polskie Linie Lotnicze LOT.
Reklama
15 marca 1997 roku spółka rozpoczęła swoją działalność przejmując sprzedaż i dystrybucję paliw lotniczych i samochodowych od służby paliwowej PLL LOT. Dodatkowo firma prowadziła stację paliw samochodowych, gdzie tankowane były auta indywidualnych klientów i firm znajdujących się na lotnisku oraz różne pojazdy specjalistyczne poruszające się po płycie lotniska. W marcu 2013 roku jedynym udziałowcem spółki został ORLEN. Cztery lata później, w kwietniu 2017 roku, spółka zmieniła swoją nazwę z PETROLOT na ORLEN Aviation i tę markę konsekwentnie buduje.


Obecnie ORLEN Aviation jest liderem usług magazynowania paliw lotniczych i tankowania statków powietrznych, dostarcza paliwo na 10 polskich lotnisk: w Krakowie, Poznaniu, Gdańsku, Szczecinie, Katowicach, Bydgoszczy, Modlinie, Łodzi i dwa w Warszawie, gdzie posiada swoje Filie. Firma współpracuje z agentami paliwowymi, pośredniczącymi w sprzedaży paliw lotniczych liniom lotniczym i klientom indywidualnym.

Od marca 2016 roku spółka jest członkiem Joint Inspection Group, światowej organizacji zajmującej się opracowywaniem standardów dostaw paliwa lotniczego, obejmujących cały łańcuch dostaw paliw lotniczych, od rafinerii do skrzydła samolotu. Standardy te są powszechnie stosowane na całym świecie i wymagane przez większość linii lotniczych.

Zgodnie z wymaganiami EASA (Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego) ORLEN Aviation opracował i wdrożył System Zarządzania Bezpieczeństwem (SMS – Safety Management System), który stanowi element składowy systemu zarządzania w organizacji, ukierunkowany na świadome ograniczanie prawdopodobieństwa zaistnienia katastrofy poprzez identyfikację zagrożeń i ryzyk, które mogą mieć wpływ na organizację, w taki sposób, żeby można było zastosować odpowiednie środki ograniczające ryzyko do tak niskiego poziomu, jak jest to rozsądnie możliwe.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy