Welcome Airport Services na Air Cargo Europe

14 czerwca 2023 08:00
Welcome Airport Services wziął udział w międzynarodowych targach branży frachtu lotniczego Air Cargo Europe, w Monachium. Tegoroczna impreza była pierwszą edycją stacjonarną od czasów pandemii.
Reklama
Air Cargo Europe to jedne z największych na świecie targi logistyki i zarządzania łańcuchem dostaw we wszystkich modalnościach tj. morskiej, kolejowej, drogowej i lotniczej, organizowane w formule raz na dwa lata od roku 2003. W dniach 9-12 maja 2023 roku w Monachium gościło łącznie 2320 wystawców i ponad 75 tys. odwiedzających ze 120 krajów. W ciągu 8 lat liczba odwiedzających wzrosła prawie dwukrotnie.


Na tak ważnym wydarzeniu Welcome Airport Services posiadał własne, specjalnie na tę okazje zaprojektowane stoisko, promujące markę Welcome Cargo. Jako współwystawców zaproszono polskie porty lotnicze, na których Welcome Cargo prowadzi działalność w zakresie lotniczego transportu towarów. Był to debiut Welcome AS jako wystawcy oraz pierwsza wspólna ekspozycja polskiego ekosystemu Air Cargo.


– Targi w Monachium to pierwsze po roku 2019 tak duże wydarzenie, w którym bierzemy czynny udział. Było to dla nas niezwykle interesujące doświadczenie – począwszy od projektowania stoiska (co było o tyle istotne, że chcieliśmy sprostać pod względem wzornictwa i funkcjonalności bardziej doświadczonym wystawcom), poprzez przygotowanie odpowiednich materiałów promocyjnych, po koordynację dziesiątek spotkań handlowych podczas Targów. Specyfika targów polega na tym, że oprócz możliwości spotkania się z klientami, partnerami, dostawcami, konkurentami oraz współpracownikami, jest to doskonała okazja by zorientować się w trendach, innowacjach oraz wyzwaniach stojących przed daną branżą. Posiadanie własnego, eleganckiego stoiska w dobrej lokalizacji również stanowi przekaz – jesteśmy silni, godni zaufania i mamy międzynarodowe aspiracje – powiedział Jarosław Rogowski, dyrektor Pionu Welcome Cargo.


Zmiany geopolityczne w Europie i na świecie stwarzają unikalną okazję, by przełamywać utarte mapy mentalne w logistyce lotniczej i oferować nowe serwisy, innowacyjne usługi oraz produkty.


- W Monachium można było dostrzec ten trend – wzrost znaczenia Polski w zakresie logistyki magazynowej, przemysłowej oraz lotniczej, nowe linie lotnicze z Bliskiego Wschodu oraz przetasowania w lotniczych przewozach towarowych związanych z wojną na Ukrainie, wykluczeniem Rosji ze światowego obiegu transportowego. Welcome Cargo stara się wziąć udział w tym rozdaniu, promując swoje nowe serwisy w tym Welcome Cargo Connect czy unikalną sieć portów lotniczych w naszym kraju, na których możliwe jest tworzenie, odprawianie i obsługiwanie przesyłek lotniczych – dodał Radosław Szafko, Business Development Manager w Welcome Cargo.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy