Qatar Airways ma nowe połączenie z Warszawą

5 października 2023 09:45
Qatar Airways rozpoczęły rejsy towarowe łączące Dohę z Lotniskiem Chopina w Warszawie.
Reklama
1 października 2023 r. katarski przewoźnik narodowy Qatar Airways otworzył nową trasę cargo z Dohy do Warszawy. Loty będą wykonywane raz w tygodniu. Dzięki nowemu połączeniu do stolicy Polski Qatar Airways udostępni na każdym rejsie 100 ton ładowności lub 540 m sześc. objętości przewozowej. Lotnisko Chopina w Warszawie jest obecnie jedynym portem przyjmującym samoloty Qatar Airways w Polsce. Do tej pory Okęcie gościło 10 tygodniowych połączeń pasażerskich katarskiego przewoźnika. Dodanie jednego połączenia cargo z Warszawy zwiększy łączną tygodniową ładowność cargo Qatar Airways do ponad 200 ton. Katarskie frachtowce będą obsługiwać zarówno import, jak i eksport. Większość ładunków stanowi drobnica oraz towary łatwo psujące się.


- Qatar Airways Cargo obsługuje Europę Wschodnią od wielu lat i z wielką przyjemnością informujemy o pojawieniu się frachtowców w Warszawie, które uzupełnią loty pasażerskie do tego ważnego miasta. Uruchomienie tej usługi zapewni spójne i niezawodne operacje towarowe pomiędzy Polską a Katarem - mówi Elisabeth Oudkerk, wiceprezes ds. sprzedaży i planowania siatki cargo.

Z okazji inauguracji lotów cargo z Dohy na Lotnisku Chopina odbyła się uroczystość powitalna, w której wzięli udział przedstawiciele zarządu Qatar Airways, władze warszawskiego portu i klienci.​

Rejsy towarowe będą wykonywane boeingami B777-200 Freighter. Qatar Airways posiada 26 sztuk tych maszyn. Katarczycy mają znaczącą obecność w Europie Wschodniej i obecnie obsługuje siedem portów docelowych w regionie, oferując zarówno usługi pasażerskie, jak i towarowe. Oprócz Warszawy Qatar Airways Cargo zapewnia przewozy ładunków do i z Budapesztu, Pragi, Bukaresztu, Zagrzebia, Belgradu i Sofii. Qatar Airways są jedną z pięciu największych linii towarowych na świecie.

Fot.: Materiały prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy