Grupa Air France i KLM zmodernizowała centrum logistyczne w Chicago

5 lipca 2023 12:35
Grupa Air France i KLM zainwestowała 5 mln euro (ok. 22 mln złotych) w modernizację swojego towarowego centrum logistycznego w Chicago O'Hare. Ośrodek w Stanach Zjednoczonych jest trzecim największym Air France i KLM Cargo.
Reklama
28 czerwca 2023 roku spółka Air France i KLM Martinair Cargo (AFKLMP) dokonała uroczystego otwarcia zmodernizowanego hangaru przeładunkowego w Chicago O'Hare. Przebudowa pozwoliła na zwiększenie przepustowości centrum logistycznego o 40 proc. oraz dostosowanie urządzeń do obsługi specjalistycznych ładunków. Co więcej, infrastrukturę wzbogacono o dodatkowe środki bezpieczeństwa, zapewniające ciągłość i niezawodność działalności operacyjnej, a także o rozwiązania gwarantujące utrzymanie wysokich standardów w zakresie zrównoważonego rozwoju.

Air France i KLM Cargo jest kluczową, obok przewoźników pasażerskich, częścią francusko-holenderskiego holdingu Air France i KLM. Spółka podjęła decyzję o rozwoju swojego centrum logistycznego w Chicago O'Hare po zwiększeniu zapotrzebowania na usługi towarowe w wyniku wybuchu globalnej epidemii w 2020 roku.


W szczególności ośrodek skupił się na przewozie wyrobów farmaceutycznych, chemicznych oraz e-commerce. Air France i KLM Cargo przewozi ładunki trafiające z zagranicznych rynków do Chicago O'Hare i dalej na piętnastu trasach towarowych w Stanach Zjednoczonych. Chicago jest trzecim, po Paryżu i Amsterdamie, centrum logistycznym dla Air France i KLM Cargo.

Spółka AFKLMP zrzesza Air France Cargo, KLM Cargo oraz Martinair. Przewoźnik posiada ofertę lotów towarowych na 306 kierunkach w 111 krajach, z czego przeszło połowa to połączenia dalekiego zasięgu. Co ciekawe, przeszło 80 proc. towarów francusko-holenderskie przedsiębiorstwo przewozi z wykorzystaniem maszyn pasażerskich. W ub. roku Air France i KLM Cargo przetransportowało ponad miliard ton ładunków, a w odpowiedzi na pandemię i konieczność rozprzestrzenienia szczepionek przewiozło blisko 100 mln preparatów na przestrzeni minionych lat.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy