×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Nowe problemy Modlina. Radom uratuje?
Kolejne problemy lotniska w Modlinie - informuje RMF FM. Według dziennikarzy tej stacji problemy podobne do tych, które spowodowały zamknięcie drogi startowej, wystąpiły także na drodze kołowania.

22 grudnia dwa betonowe fragmenty drogi startowej w Modlinie zostały uznane za stwarzające zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu lotniczego z uwagi na kruszenie nawierzchni. Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał wtedy negatywną decyzję i zakazał użytkowania tych części o łącznej długości kilometra. Z uwagi na to, że asfaltowy fragment jest zbyt krótki, do Modlina przestali latać Wizz Air i Ryanair. Przewoźnicy już niemal dwa miesiące korzystają z lotniska Chopina. 

Lotnisko cały czas spiera się z generalnym wykonawcą drogi startowej, firmą Erbud. Wykonawca oskarża lotnisko o niewłaściwe utrzymywanie pasa, które miało doprowadzić do pojawienia się złuszczeń. Port lotniczy odpiera jednak te zarzuty. Warto przypomnieć, że pierwsze uszkodzenia pasa startowego pojawiły się w Modlinie jeszcze przed uruchomieniem lotniska

Po kilku dniach od zamknięcia pasa startowego w Modlina rozpoczęła się naprawa, którą przeprowadzał w ramach gwarancji Erbud. Jednak prowizoryczne łatanie pęknięć żywicą okazało się niewystarczające i wiadomo już, że lotnisko w Modlinie nie zostanie otwarte dla dużych samolotów co najmniej do kwietnia. Członek zarządu wykonawcy, Dariusz Grzeszczak, zapowiedział jednak niedawno w TVN CNBC, że naprawa może potrwać nawet do grudnia.

Jak informuje Radio dla Ciebie, kłopoty Modlina mogą okazać się nieoczekiwaną szansą dla portu lotniczego w Radomiu. Lotnisko ma zostać otwarte we wrześniu br., a według jego rzecznika przewoźnicy wykazują duże zainteresowanie lotami z Radomia. Choć powstający na bazie lotniska wojskowego port miał obsłużyć w tym roku zgodnie z planem jedynie 60 tys. pasażerów, możliwości są większe.

Lotnisko w Radomiu jest położone nieco ponad 100 km od centrum Warszawy. Port w Modlinie, krytykowany za trudny dojazd ze stolicy, znajduje się ok. 40 km od centrum. 

Dominik Sipińskigość_71343 - Profil
gość_71343
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie