Nowe problemy Modlina. Radom uratuje?

Nowe problemy Modlina. Radom uratuje? Kolejne problemy lotniska w Modlinie - informuje RMF FM. Według dziennikarzy tej stacji problemy podobne do tych, które spowodowały zamknięcie drogi startowej, wystąpiły także na drodze kołowania.22 grudnia dwa betonowe fragmenty drogi startowej w Modlinie zostały uznane za stwarzające zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu lotniczego z uwagi na kruszenie nawierzchni....
18/02/2013 12:36   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
marcowy 2013-02-27 13:51   
marcowy - Profil marcowy
Casus Modlina może być "poligonem doświadczalnym" dla low costem ponieważ pewnie nigdzie na świecie nie zdażył się przypadek że w krótkim okresie czasu linie przeniosły się z lotniska głównego na lowcostowe i z powrotem. Jest to dla nich kopalnie wiedzy statystycznej o zachowaniach pasażerów.
irkolo 2013-02-27 13:31   
irkolo - Profil irkolo
Tegoroczne plany rozwoju linii przedstawił w środę w Katowicach Daniel de Carvalho, odpowiedzialny za komunikację korporacyjną w grupie Wizz Air.
(...)
W tym roku przewoźnik nie wróci natomiast do portu Modlin, nawet jeśli po sezonie letnim lotnisko to będzie już działać. Komentując sprawy związane z odszkodowaniami, jakich przewoźnik może domagać się od tego nieczynnego obecnie portu, de Carvalho wskazał, że "są to sprawy idące w miliony i to wiele milionów", a do tego dochodzą koszty związane z opóźnieniami i zamieszaniem w pierwszym okresie kłopotów portu.
zobacz link
gosc_ad117 2013-02-20 23:03   
gosc_ad117 - Profil gosc_ad117
I myślę, że post "gosc_21906" wszystko wytłumaczył i dalej nie ma co kminić.Oby jak najszybciej WMI wyszło na prostą!! ;)
gosc_043f2 2013-02-20 23:02   
gosc_043f2 - Profil gosc_043f2
Radom będzie alternatywą dla Modlina przy negocjacjach Ryanaira a ci są znani z twardej gry:pokażą w Modlinie-patrzcie, takie stawki nam zaoferowano w Radomiu, co zaproponujecie? Jak nic lepszego to ograniczamy siatkę/nie będziemy się rozwijać. Analogicznie w drugą stronę.
gosc_21906 2013-02-20 18:46   
gosc_21906 - Profil gosc_21906
będzie tak: jak otworzą modlin zarowno Wizz jak i Ryan przeniosa swoją siatke połączen z WAW do WMI. Natomiast dodatkowo z Radomia obie linie otworzą swoje podstawowe kierunki obstawiam ze dla FR będzie do Dublin i Stansted a dla W6 Luton i moze Oslo Trop. To będzie cała siatka z Radomia, podobnie jak z Lublina. Natomiast nie ma mowy, żeby Radom był jakąkolwiek alternatywą dla modlina.
ssak 2013-02-20 18:37   
ssak - Profil ssak
Unika tam gdzie mu sie to opłaca. Na niektóre główne lotniska jednak lata. U nas dowcip polega na tym, ze niektórym forumowym znafcom ekonomii wydaje sie, ze Polska ma niebywałe wielki potencjał, a to guzik prawda. Gdyby tak było, to FR nie czekalby na otwarcie Modlina tylko zaczął latać wcześniej jak Wizz. Nie czarujmy sie, mamy po prostu nieduza sile nabywcza. Ale apetyty co najmniej takie jak byśmy byli Luksemburgiem... ;)
krzysiekl 2013-02-20 17:51   
krzysiekl - Profil krzysiekl
akurat Ryan skutecznie unika głównych lotnisk.
gosc_d902a 2013-02-20 17:12   
gosc_d902a - Profil gosc_d902a
W istocie. Dla mnie nie jest problemem płacenie Lufthansie czy Air France. Nie mam też parcia na "turystykę" w wydaniu low cost.Poza tym umiem liczyć wszystko, a nie tylko pozorną cenę biletu.
Jak Wizzair czy Ryan przeniosą się do np. Łodzi czy Radomia to po prostu nie będę latał z nimi. I mam wrażenie, ze biorą to pod uwagę bardziej niż się wam wydaje.Żadna linia lotnicza, wszystko jedno low cost czy nie low cost, nie może bazować na pasażerach, którzy certolą się o każde 10 zł i latają jak bilety są po 29 zł, a jak po 199zł to już nie.Na takich pasażerach nigdy nie zarobią. Ba...zawsze dołożą.
Jeżeli więc ci, którzy są źródłem zysków powiedzą nie...dziękujemy za dojeżdżanie do lotniska przez 1.5 godziny to po prostu stracą klientów na których zarabiają.A akurat zarówno Wizz jak Ryan liczyć potrafią.
gosc_67958 2013-02-20 15:34   
gosc_67958 - Profil gosc_67958
pikol - Zanim napiszesz posta weź sobie kawałek kartki i postaraj się przelać na nią swoje myśli w sposób spójny, logiczny, a przede wszystkim zrozumiały dla innych. Póki co tak bełkoczesz, że trudno zrozumieć twoje intencje...
gosc_73c4b 2013-02-20 14:32   
gosc_73c4b - Profil gosc_73c4b
Dokładnie, rok temu było słychać,-nie będę tarabanił się do jakiegoś Modlina. Okazało się, że prawie 900 tys pasażerów miało inne zdanie(i nikt nie przewidział takiego wyniku). Na dodatek dojazd jest dobry-40km, jest pociąg docelowo pod terminal a za parę lat S7 zbudują. Radom dalej, ale inne lotniska np. NYO.HHN są dalej a się rozwijają. Kwestia cenny no i tym z południa Warszawy może pasować.
gosc_c31b2 2013-02-20 14:10   
gosc_c31b2 - Profil gosc_c31b2
skoro tak zostało zadane pytane, czy wolisz płacić więcej i latać z okęcia oraz czy mniej i z modlina, to raczej jestem spokojny o wynik. Zaloże się, że większosc pasazerów chce płacic mniej. Cena tu jest podstawą dla większości. Jak chcą płacic więcej proszę bardzo będą mieć LO, LH, BA, AF itd na okęciu.
gosc_b5a2b 2013-02-20 09:01   
gosc_b5a2b - Profil gosc_b5a2b
nagle sie okaze ze ten Modlin nie byl taki z;y jak trzeba bedzie jezdzic do Radomia
gosc_2a0e2 2013-02-19 23:27   
gosc_2a0e2 - Profil gosc_2a0e2
a do modlina prokurator wkracza...;) było dziś w faktach.
gosc_cbaba 2013-02-19 22:27   
gosc_cbaba - Profil gosc_cbaba
Dajcie sobie siana z tym Radomiem.NIkt nie zrobi tam LCC dla Warszawy, nikt nie zroi tam cen za połowę, nikt nie będzie jeździł 100 km, bo 30 km do Modlina sprawia, że ludzie już narzekają, a co dopiero 100 km gdzie dojazd wcale nie lepszy.Mietek dobrze gada- będą kierunki robotnicze na Wyspy i Skandynawie i może ze 2 turystyczne i koniec.Na nic więcej się nie nastawiajcie.I skończcie już te rozkminki nt.Modlina.Pozdro.
ssak 2013-02-19 22:17   
ssak - Profil ssak
d354a: z Warszawy na pewno nie. Ale z innych miejsc juz tak. Modlin czy cokolwiek innego wzamian obsługiwał czy obsługiwać bedzie w dużej mierze ludzi spoza Warszawy. No i skoro jest okazja przyłożyć czemuś co choćby tylko w nazwie ma Warszawę, to chętnych zawsze bedzie wbrod. Właśnie dlatego, ze z Warszawy do Radomia nikomu nie bedzie sie chciało jeździć, bo wolimy dopłacić. I to kluje tych, którzy bedą jeździć do Modlina, Radomia czy gdziekolwiek, bo nie dopłaca....
gosc_d354a 2013-02-19 22:12   
gosc_d354a - Profil gosc_d354a
Cały czas potworne kompleksy biorą górę.Czy tak trudno zrozumieć,że nikt normalny nie będzie jeździł z Warszawy do Radomia. Nawet jak bilety będą kosztowały połowę (a nie będą).
Ja z całą pewnością nie będę. Dostałem z Wizzair ankietę. Czy wolisz więcej płacić i latać z Okęcia czy mniej i z Modlina ?Oczywiście odpowiedziałem ,że wolę z Okęcia.
Gdyby co na szczęście oprócz tanich linii jest (i będzie) w Warszawie Lufthansa, Air France, BA.
Dla mnie nie ma problemu.
gosc_aca62 2013-02-19 19:15   
gosc_aca62 - Profil gosc_aca62
Zaklinanie rzeczywistości to wybudowanie portu lotniczego na najbardziej zamglonym lotnisku w Polsce. Prawdopodobnie wszystkie pozostałe porty regionalne mają rocznie tyle przekierowań co sam Modlin ... więc nie-popierany przez decydentów Radom może uratuje potrzeby mniej zamożnych Mazowszan i sąsiadów. Modlin da się zagospodarować inaczej ...
gosc_d8e38 2013-02-19 14:39   
gosc_d8e38 - Profil gosc_d8e38
W zasadzie nic tylko po co ?
Radom może też być alternatywnym lotniskiem dla Londynu i Nowego Jorku...

[młodości dodaj mi skrzydła...]
wojtek 2013-02-19 12:46   
wojtek - Profil wojtek
gosc_1d0e4: a co stoi na przeszkodzie zamieszkać w Radomiu?
mietek 2013-02-19 11:43   
mietek - Profil mietek
Ludzie...a wy tu ciągle o tym Radomiu? Komentarz poniżej pasuje jak ulał: to jest zaklinanie rzeczywistości. Jak będzie STN, DUB i jakieś Olso to będzie sukces.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy