×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wrocław: 7% na plusie
W listopadzie wrocławskie lotnisko obsłużyło ponad 7% więcej podróżnych niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Największy wzrost, o ponad 12%, odnotowano w ruchu niskokosztowym. Nie gorzej było w sektorze połączeń krajowych i w segmencie międzynarodowych przewoźników sieciowych.

118 980 pasażerów obsłużonych w listopadzie na wrocławskim lotnisku pozwala mówić o wzroście na poziomie ponad 7% w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego.

- W listopadzie wiele polskich lotnisk odnotowała spadek liczby odprawionych pasażerów w porównaniu z ubiegłym rokiem. Różnice wynosiły od kilku do kilkudziesięciu procent. Wrocławskie lotnisko odnotowało w tym czasie wzrost o 7,1%. Biorąc pod uwagę spowolnienie gospodarcze i trudne warunki atmosferyczne, z którymi musieliśmy się liczyć w ostatnim miesiącu, to bardzo dobry wynik - wyjaśnia Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Listopad był kolejnym miesiącem, w którym we Wrocławiu dało się zauważyć zwiększone zainteresowanie lotami krajowymi. Wzrost ruchu w tym sektorze wyniósł ponad 11%. Obserwowano rozwój połączeń do Gdańska (ponad 17% więcej pasażerów) i Warszawy (11% więcej pasażerów). - Samoloty Eurolotu mają we Wrocławiu bardzo wysokie obłożenie przy dużej częstotliwości lotów. To efekt rozbudzenia apetytów przez linie OLT Express - wyjaśnia Jarosław Sztucki, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Porcie Lotniczym Wrocław.

W minionym miesiącu odnotowano wzrost o prawie 10% w międzynarodowym ruchu sieciowym obsługiwanym przez takich przewoźników, jak PLL LOT, Lufthansa, SAS czy Eurolot. Liczba operacji wzrosła nieznacznie z powodu trudnych warunków atmosferycznych. - Mimo to w listopadzie zanotowaliśmy wzrost liczby pasażerów. Okazuje się, że opłacalność lotów rośnie, są zatem podstawy do dalszego rozwoju tego segmentu ruchu - mówi Dariusz Kuś.

Największą dynamikę odnotowano w sektorze połączeń niskokosztowych. Z oferty linii Wizz Air i Ryanair skorzystało w listopadzie o ponad 12% więcej pasażerów niż w ubiegłym roku. W nowym sezonie zima 2012/2013 Port Lotniczy Wrocław oferuje w sumie 21 tanich połączeń, co stanowi nieco lepszy wynik niż w poprzednim roku.gość_59930 - Profil
gość_59930
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie