Wrocław: Rekordowy styczeń. Ponad 250 tys. pasażerów

6 lutego 2024 13:37
W styczniu 2024 roku Port Lotniczy Wrocław obsłużył ponad 250 tys. pasażerów. To najlepszy styczniowy rezultat w historii lotniska, o blisko 25 proc. wyższy niż wynik z zeszłego roku.
Reklama

Większość kierunków pobiła swoje zeszłoroczne rekordy zainteresowania, w tym także Wyspy Brytyjskie. Ponad 57,5 tys. pasażerów skorzystało z szerokiego wyboru lotów do Anglii i Szkocji, co przełożyło się na 23% ogółu ruchu pasażerskiego na wrocławskim lotnisku. Niezmiennie najpopularniejszym zagranicznym kierunkiem jest Londyn.– Początek roku okazał się dla nas bardzo udany. Cieszymy się, że podtrzymaliśmy świetną tendencję i potwierdziliśmy, że Port Lotniczy we Wrocławiu cały czas jest na kursie wznoszącym. Styczniowy wynik to świetny prognostyk przed kolejnymi miesiącami, które również zapowiadają się obiecująco. Zakładamy, że w 2024 roku przebijemy barierę 4 milionów obsłużonych pasażerów


– powiedział Cezary Pacamaj, prezes zarządu Portu Lotniczego Wrocław.


Ponad 83,6 tysiąca pasażerów skorzystało z lotów na południe Europy. Wśród tych kierunków na pozycję lidera wysunęła się Hiszpania z wynikiem 35,9 tys. podróżnych, uwzględniając ruch regularny i czarterowy. To ponad trzykrotnie więcej niż w zeszłym roku. Duży wpływ miało na to zainaugurowane kilka miesięcy wcześniej połączenie z Walencją. Blisko 23 tys. podróżnych wybrało Włochy na czele z Rzymem, Mediolanem i Neapolem. Połączenia z Hiszpanią, Włochami, a także Portugalią oraz wyspami na Morzu Śródziemnym przez cały miesiąc cieszyły się dużą popularnością. Oprócz liczby podróżnych zainteresowanie podkreśla także poziom wypełnienia samolotów, który w przypadku lotów na południe przekroczył 90%.– Nasze rezultaty to efekt zaangażowania wszystkich pracowników, ale także pasażerów, którzy darzą nas zaufaniem. Podróżni pokazali, że latają coraz chętniej i to nie tylko w sezonie letnim. Zimowym city breakom i beach breakom sprzyja oferta połączeń z Wrocławia. Możemy z optymizmem patrzeć w przyszłość i czekać na letnie miesiące z wiarą w kolejne rekordy

– powiedział Karol Przywara, wiceprezes zarządu Portu Lotniczego Wrocław.


Prawdziwym hitem w zimowym rozkładzie lotów okazał się Agadir. Między Wrocławiem a położonym nad Atlantykiem najbardziej popularnym marokańskim kurortem podróżowało w styczniu 3 295 pasażerów przy wypełnieniu na poziomie ponad 93%.

Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy