Paczkomaty dla nielotów na śląskich lotniskach

15 stycznia 2024 13:54
2 komentarze
Na obu śląskich lotniskach pojawiły się paczkomaty dla nielotów, czyli niedozwolonych przedmiotów, które będzie można wysłać do innego urządzenia lub pod wskazany adres.
Reklama
Od dziś (15.01) przedmioty, których z powodu regulacji dotyczących bezpieczeństwa nie można zabrać ze sobą na pokład samolotu, będzie można wysłać do innego urządzenia Paczkomat lub pod wskazany adres. Wszystko dzięki usłudze uruchomionej we współpracy Portu Lotniczego Wrocław oraz Katowice i firmy InPost.Podróż samolotem, pomimo niezaprzeczalnych zalet, takich jak szybkość i komfort podróży niesie ze sobą kilka obwarowań. Jednym z nich są ograniczenia dotyczące przedmiotów, jakie można zabrać ze sobą w bagażu podręcznym na pokład samolotu. Od dziś pasażer, którego bagaż został zakwestionowany przez Służbę Ochrony Lotniska podczas kontroli bezpieczeństwa, otrzymuje dodatkową opcję. Do tej pory miał trzy wyjścia: wyrzucić zakwestionowany przedmiot, nadać go w bagażu rejestrowanym (jeżeli jeszcze istniała taka możliwość) lub przekazać go osobie trzeciej. Od dziś, jeżeli pasażer wyrazi taką chęć, przedmiot trafi do zaplombowanego opakowania, które przy pomocy urządzenia InPost będzie mógł wysłać pod dowolny adres w Polsce lub do dowolnego paczkomatu.

- Komfort podróżnych wybierających nasze lotnisko, jako początek swojej podróży jest dla nas bardzo ważny. Tak samo, jak rygorystyczne podejście do procedur bezpieczeństwa, które gwarantują ciągłość operacji lotniczych. Dlatego nowa usługa, którą dzięki współpracy z firmą InPost, możemy zaproponować pasażerom, idealnie wpisuje się w nasze kierunki rozwoju
– zaznacza Cezary Pacamaj, prezes zarządu Portu Lotniczego Wrocław.


We Wrocławiu paczkomat znajduje się po lewej stronie po wejściu do strefy kontroli bezpieczeństwa, pomiędzy strefą ogólną oraz fast track. W Katowicach paczkomat zlokalizowany jest na pierwszym piętrze terminalu pasażerskiego B Katowice Airport, przed wejściem do obszaru kontroli bezpieczeństwa.
- Jesteśmy znani z kreatywnych rozwiązań. Paczkomat na lotnisku w Warszawie okazał się strzałem w dziesiątkę i cieszy się olbrzymią popularnością. Dlatego nie jest zaskoczeniem, że kolejne lotniska chciały dołączyć do tego projektu. Nasze rozwiązania mają na celu ułatwienie życia klientom w codziennych sytuacjach. Cieszę się, że Porty Lotnicze Wrocław i Katowice zdecydowały się na wdrożenie tej usługi. Jesteśmy dumni, że nasze rozwiązania przyczyniają się do zwiększenia komfortu podróży i eliminują stres związany z koniecznością pozbywania się cennych przedmiotów
– podkreślił Waldemar Brzoska, dyrektor biura ekspansji InPost.

Port Lotniczy Wrocław wspólnie z Portem Lotniczym Katowice są kolejnymi, po Lotnisku Chopina w Warszawie, w których pasażerowie mogą skorzystać z usługi firmy InPost, w przypadku zakwestionowania przedmiotu w bagażu podręcznym podczas kontroli bezpieczeństwa.

Ostatnie komentarze

Andrzejek 2024-01-17 06:46   
Andrzejek - Profil Andrzejek
Wydaje mi się że dotychczas pasażer miał mozliwość odstapienia od kontroli osobistej. I zakwestionowaną rzecząlub rzeczami udać się do punktu przechowania w głębi gównego holu we Wrocławiu po prawej stronie. Ale opłata za tą usługę na kilka dni, była bardzo wysoka. I w nowym przypadku nie jest zbyt jasne "przedmiot trafi do zaplombowanego opakowania" gdyż istotna jest procedura a zwłaszcza czas na dokonanie takiego nadania. Opcja przekazania osobom odprowadzającym wydaje sie najkorzystniejsza i dykwalifikuje wszystkie pozostałe opcje.
JackStrong 2024-01-16 23:16   
JackStrong - Profil JackStrong
A dlaczego nie Orlen Paczka - byłoby taniej?!
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy