Wrocław odprawił blisko 3,6 mln pasażerów. To więcej niż w 2019 roku

23 listopada 2023 12:27
Dziś (23.11) w Porcie Lotniczym Wrocław wylądował samolot, na pokładzie którego znaleźli się jubileuszowi podróżni - pasażer nr 3 548 026 i 3 548 027. Tym samym lotnisko już w listopadzie pobiło swój rekord z 2019 roku.
Reklama
W lutym br. szacowano zbliżenie się do wyniku z 2019 roku, ostatniego przed pandemią. Rzeczywistość przerosła jednak nawet najbardziej optymistyczne scenariusze. W każdym kolejnym miesiącu lotnisko poprawiało liczby podróżnych, ustanawiając także najwyższy wynik w historii sezonu letniego. Od 1 stycznia do 23 listopada Wrocław obsłużył ponad 3,5 miliona pasażerów, przekraczając rekord sprzed 4 lat na ponad miesiąc przed końcem roku.

Już tyle pasażerów ile w całym 2019 roku
To wyjątkowy dzień w historii naszego lotniska i wspaniała nagroda za rok pełen pracy. Na tak znakomite wyniki wpłynęło kilka czynników – rozwinięta oferta portu, zwiększenie częstotliwości lotów w najpopularniejszych kierunkach i ciężka praca całego zespołu. Dzięki temu podróżni mogli odwiedzać każdy zakątek Europy w dogodnych terminach. Szacujemy, że do końca roku zbliżymy się do bariery 4 milionów obsłużonych pasażerów. Wierzymy, że dzięki planowanej rozbudowie portu w kolejnych latach będziemy systematycznie bić nowe rekordy – mówi Cezary Pacamaj, prezes zarządu Portu Lotniczego Wrocław.


Coraz bogatsza siatka połączeń
Kluczowe dla wyników lotniska było rozbudowanie rozkładu lotów. W okresie letnim Port Lotniczy Wrocław obsługiwał podróżnych korzystających z ponad 90 połączeń. W ofercie znalazło się 10 lotów do Włoch, 5 do Hiszpanii, 4 do Grecji czy też 2 na Cypr. Oprócz zwiększenia częstotliwości rejsów w najpopularniejszych kierunkach, do oferty dołączyły wtedy także atrakcyjne nowości – Brindisi i Sofia. Oferta rozwinęła się także zimą. Wizytówką portu stał się zainaugurowany w listopadzie bezpośredni lot do stolicy Korei Południowej, Seulu.

W siatce połączeń pojawiły się kuszące propozycje city breaków jak marokański Agadir oraz Walencja i Malaga w Hiszpanii. To właśnie na pokładzie samolotu z Walencji znaleźli się pasażerowie, którzy symbolicznie przekroczyli rekord z 2019 roku, otrzymując od Portu Lotniczego symboliczne upominki.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy