Nowy hangar na lotnisku we Wrocławiu

15 maja 2024 10:00
1 komentarz
Wczoraj (14.05) we Wrocławiu miało miejsce uroczyste otwarcie hangaru technicznego.
Reklama
Jest to drugi obiekt tego typu na wrocławskim lotnisku. Należy od do założonej w 2017 roku firmy WAMS Aircraft Maintenance Service, która odpowiedzialna jest za obsługę i konserwację samolotów linii Ryanair.

Inwestycja o wartości 25 mln euro umożliwi jednoczesną obsługę serwisową czterech samolotów. Powierzchnia nowego obiektu wynosi 8300 mkw. Firma WAMS zwiększy zatrudnienie o 300 osób, co przełoży się na łączną liczbę około 550 pracowników.


- Budowa kolejnego hangaru WAMS we Wrocławiu to doskonała informacja nie tylko dla Portu Lotniczego Wrocław, ale dla całej branży lotniczej w Polsce, która już teraz notuje dwucyfrowe wzrosty. Stale zwiększająca się obecność Ryanair na naszym rynku tylko ten proces przyspieszy. Bardzo cieszy fakt, że poza rozbudową bazy samolotów we Wrocławiu, największa europejska linia lotnicza inwestuje również w infrastrukturę serwisową. Sąsiedztwo z WAMS to nie tylko korzyści biznesowe, ale również duża przyjemność
- powiedział Przemysław Myszakowski, wiceprezes Portu Lotniczego Wrocław.

Rozbudowa bazy serwisowej dla samolotów przyczynia się ponadto do rozwoju wrocławskiej bazy Ryanaira. Irlandzki przewoźnik w obecnym sezonie letnim będzie bazował w stolicy Dolnego Śląska łącznie pięć samolotów (o jedną maszynę więcej niż w ubiegłym roku) oferując 43 kierunki lotów.
- Otwarcie naszego drugiego hangaru w WAMS jest dowodem na stałe zaangażowanie Ryanaira w regionie Wrocławia. Ta inwestycja o wartości 25 milionów euro nie tylko wzmacnia nasze możliwości serwisowe, ale także podkreśla naszą rolę we wspieraniu wzrostu gospodarczego i tworzeniu miejsc pracy. Jesteśmy dumni z naszego wkładu w rozwój branży lotniczej we Wrocławiu. Druga część hangaru WAMS demonstruje naszą silną inwestycję w modernizację infrastruktury lotniczej w Polsce, aby pomieścić stale powiększającą się flotę Ryanair
- dodał Eddie Wilson, prezes Ryanair.

Ostatnie komentarze

wroord 2024-05-15 14:25   
wroord - Profil wroord
No prosze. Pamietam jak O'Leary wysmiewal sie i mowil ze ktoby chcial latac so Polski.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy