LOT poleciał z Wrocławia do Seulu

4 listopada 2023 08:40
Wczoraj (3.11) zostało zainaugurowane połączenie PLL LOT z Wrocławia do Seulu, na pokładzie dreamlinera do stolicy Korei poleciało 246 pasażerów.
Reklama
Salutem wodnym przywitano na lotnisku we Wrocławiu boeinga 787 LOT-u, który zainaugurował nowe połączenie z Seulem, będące pierwszą w historii tego portu lotniczego regularną trasą międzykontynentalną. Dreamliner będzie łączył Dolny Śląsk ze stolicą Korei raz w tygodniu - właśnie w piątki.

W całej Polsce zarejestrowanych jest ponad 600 firm z kapitałem koreańskim, z czego połowa z nich działa właśnie na Dolnym Śląsku. Jest to również miejsce zamieszkania dużej liczby obywateli tego państwa. Nowe połączenie będzie więc nastawione głównie na obsługę ruchu biznesowego i lokalnej społeczności koreańskiej.

- Nie trzeba już latać przez Warszawę, Frankfurt, czy Pragę. Z zadowoleniem obserwuję wzrastającą dynamikę relacji polsko-koreańskich na poziomie rządowym. Republika Korei to jeden z kluczowych partnerów politycznych i ekonomicznych Polski w Azji i największy pozaeuropejski inwestor w Polsce i na Dolnym Śląsku. Połączenie wprowadzamy dla turystów, przedsiębiorców, ale również w ramach wsparcia społeczności koreańskiej żyjącej i pracującej na Dolnym Śląsku. Jestem przekonany, że dzięki temu połączeniu współpraca pomiędzy naszymi krajami stanie się jeszcze bardziej owocna – powiedział Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego.


- To historyczne wydarzenie, bo po raz pierwszy w historii naszego miasta, jak i Dolnego Śląska, mamy regularne połączenie między Wrocławiem i innym kontynentem. Na razie loty odbywać się będą raz w tygodniu, w każdy piątek. Ale mamy nadzieję, że w przyszłości będzie ich więcej. Na 252 miejsca w pierwszym samolocie, mamy zajętych 246 - powiedział Cezary Pacamaj, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Prezes wrocławskiego portu lotniczego zapowiedział również starania o otwarcie połączenia lotniczego między stolicą Dolnego Śląska i San Francisco. Pierwszy krok w tym celu miał już zostać wykonany przez samorząd województwa.


Ilość połączeń lotniczych między Polską i Koreą reguluje umowa zawarta między oboma państwami. Żeby uruchomić nową trasę z portu lotniczego we Wrocławiu PLL LOT musiał zmniejszyć liczbę rotacji z Lotniska Chopina do Seulu z 5 do 4 tygodniowo. Strona LOT-u podczas wyszukiwania lotów z Warszawy w piątki proponuje podróż z przesiadką we Wrocławiu. Polskie linie lotnicze latają do stolicy Korei również z portu lotniczego w Budapeszcie.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy