×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lotnisko Oslo (OSL)


Oslo Airports
Lotnisko Gardermoen oddalone jest od Oslo ok. 50 km. Na górnym piętrze znajduje się hala odlotów, na dole - przyloty. Po lewej stronie od hali głównej znajduje się pirs terminalu krajowego, po prawej stronie - międzynarodowego. Dla wylatujących z Oslo sprawdzenie bagażu podręcznego odbywa się tuż po odprawie biletowej. Do strefy wolnocłowej wchodzi się już z uprzednio sprawdzonym bagażem!

  • Okazje z Polski na lotnisko Oslo (OSL)

Zarezerwuj hotel w pobliżu lotniska Oslo


Jak dojechać na lotnisko Oslo?


Samochodem:
Z Oslo autostradą E6. Parking samochodowy jest płatny. P10 za godz. 44 NOK, za dzień 270 NOK, za 1 tydz. 850 NOK. P11 za 1 godzinę 34 NOK, za dzień 220NOK. Więcej na www.europark.no

Kolej/Metro:
Pociąg ekspresowy *Flytoget* z Asker przez Sandvika, Lysaker, Skøyen, Nationaltheatret, Oslo S i Lillestrøm do lotniska. Z Asker do Gardermoen ok. 50min. (cena 190NOK). Z Oslo S na lotnisko ok. 20min. (cena 170NOK), z Lillestrøm ok. 10 min. (cena 120 NOK). Pociąg kursuje przeciętnie co 10min do Oslo i co 20 min. do Asker. Dzieci podróżujące z dorosłym nie płacą za bilet. Studenci mają 50 % zniżki. Oslo Card nie jest honorowana. www.flytoget.no Możliwy również dojazd zwykłym pociągiem NSB (Regiontog ze Skien przez Sandefjord, Tønsberg, Drammen, aglomerację Oslo do Hamar i Lillehammer przejeżdża przez lotnisko, czas przejazdu z Oslo S ok. 25 min. Lokaltog z Oslo S przez Lillestrøm ok. 40 min. Cena biletu na obydwa typy pociągu 85 NOK z Oslo S i 166 NOK z Drammen). Brak zniżki dla studentów. Z Oslo Card cena 58 NOK. Więcej na www.nsb.no

Autobusem:
Dojazd autobusem ekspresowym z lotniska do Oslo Bussterminal. Średnio kursuje co 20min. Bilet 130NOK. Dzieci podróżujące z dorosłym nie płacą za bilet.

Taxi:
Cena do Oslo ok. 650 NOK + ewentualne dopłaty za kurs popołudniowy lub nocny, weekendowy ok. 100 NOK, w święta ok. 200 NOK więcej.

Wypożycz auto na lotnisku OsloPołączenia z tego lotniskawojtek
wojtek
Zalety: Ogólnie przyjemne lotnisko, dobrze oznakowane, komunikaty nadawane po norwesku, angielsku i polsku. Kompetentna obsługa.
Wady: Na lotnisku panuje trochę chaosu, kiedy miałem międzylądowanie i czekałem 5h na następny lot gate zmieniał mi się 4 razy. Poza tym brak.
9

/10

24/04/2012 19:32,  
Zalety: Niezbyt duże, ale ładnie zaprojektowany, typowo skandynawska astetyczna elegancja, miła i sprawna obsługa , duzo automatów do self-check także z opcja w języku polskim, stacja kolejowa z której odchodzi ekspres Flytoget który błyskawicznie zawozi do centrum miasta.
Wady: Ceny wysokie i nawet płatny autobus dowożący pasażerów do okolicznych hoteli.
8

/10

05/09/2011 20:53,  
pasazer
pasazer
Zalety: rewelacyjna architektura; doskonały transport pociągiem do centrum Oslo (choć drogi);
Wady: ceny na lotnisku
10

/10

14/03/2011 17:11,  

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie