×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Avinor: We wrześniu ruch pasażerski wzrósł o 0,5 proc.


Norweskie lotniska z grupy Avinor odprawiły we wrześniu br. blisko 4,6 mln pasażerów. To wynik lepszy od ubiegłorocznego o 0,5 proc. Wzrosła liczba pasażerów na trasach międzynarodowych (+3.5 proc.), ale spadła na krajowych (-1,2 proc.).


W Oslo-Gardermoen ruch pasażerski wzrósł o 3,0 proc. Łącznie główne stołeczne norweskie lotnisko zarejestrowało ponad 2,3 mln podróżnych. Z tej liczby nieco więcej niż 1 mln skorzystało z tras krajowych (+0,4 proc.), a 1,30 mln z międzynarodowych (+5,2 proc.).

Najpopularniejszymi kierunki kierunkami były: Trondheim (181 tys. osób, +0,7 proc.), Bergen (172 tys., +1,2 proc.), Stavanger (142 tys., - 2,4 proc.), Kopenhaga (134 tys., +5,2 proc.) oraz Sztokholm (133 tys., +3,6 proc.). Z połączeń poza Skandynawię najlepiej wypadł Amsterdam, który znalazł się na 9. miejscu zestawienia (58,7 tys., +9,6 proc.).

W minionym miesiącu w Oslo wykonano ponad 21,9 tys. operacji lotniczych (-1,6 proc.).

We wszystkich trzech największych regionalnych międzynarodowych portach lotniczych odnotowano spadki liczby pasażerów. W Bergen odprawiono o 1,8 proc. mniej pasażerów, w Stavanger o 3,8 proc., a w Trondheim o 1,4 proc. Za takie wyniki odpowiedzialne jest głównie zmniejszenie się ruchu na trasach krajowych (odpowiednio o 4,4 proc., 5,3 proc. i 3,5 proc.).     

Z pozostałych portów należących do grupy Avinor na uwagę zasługuje 18,2-proc. wzrost w Hammerfest. Ruch na tym lotnisku rośnie już od kilku miesięcy, co jest efektem rozwoju przemysłu naftowego i gazowego w regionie jego oddziaływania.gość_44f32 - Profil
gość_44f32
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie