Prawa pasażera

Przytrafił Ci się opóźniony lub odwołany lot? Poznaj swoje prawa! Przytrafił Ci się opóźniony lub odwołany lot? Poznaj swoje prawa!
12 października 2023 13:26
Wybierając się na wakacje warto jednak wiedzieć jakie prawa nam przysługują i gdzie możemy szukać pomocy kiedy przytrafi nam się opóźniony lub odwołany lot. Odszkodowanie za opóźniony lub odwołany lot - kiedy będzie Ci przysługiwać?
TSUE: Odszkodowanie także od przewoźnika spoza UE TSUE: Odszkodowanie także od przewoźnika spoza UE
11 kwietnia 2022 10:38
Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej orzekł, że pasażerowie opóźnionego lotu mogą żądać odszkodowania od przewoźnika lotniczego spoza Unii, jeżeli wykonuje on całość lotu w imieniu przewoźnika z UE.
Nieuczciwe praktyki Ryanaira. Ważny wyrok TSUE Nieuczciwe praktyki Ryanaira. Ważny wyrok TSUE
3 grudnia 2020 09:00
Polska firma DelayFix wygrała z Ryanairem. Listopadowy wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej ułatwi dochodzenie odszkodowania za zakłócony lot. Pozew o odszkodowanie możliwy nie tylko w Irlandii.
Komisja Europejska wydała rekomendacje w sprawie voucherów Komisja Europejska wydała rekomendacje w sprawie voucherów
14 maja 2020 10:05
Komisja Europejska opublikowała wczoraj (13.05) nowe rekomendacje dla branży przewozowej i turystycznej. Wbrew naciskom kilkunastu państw, w tym Polski, nie będzie zmiany ani tymczasowego zawieszenia praw pasażerów.
Brytyjski CAA na straży praw pasażera Brytyjski CAA na straży praw pasażera
13 maja 2020 09:40
Urząd Lotnictwa Cywilnego (CAA) przypomina liniom, że jest gotowy do podjęcia kroków w przypadku niewywiązania się ze zwrotu kosztów za odwołane loty.
Vouchery za odwołany lot tylko na życzenie pasażera Vouchery za odwołany lot tylko na życzenie pasażera
2 kwietnia 2020 11:31
Linie lotnicze mogą wydawać vouchery za odwołany lot tylko wtedy, gdy pasażer wyrazi na to zgodę. Jeśli nie, kwota za bilet musi zostać zwrócona - powiedziała Adina Valean europejska komisarz ds. transportu.
Pozew zbiorowy przeciwko liniom lotniczym w Kanadzie Pozew zbiorowy przeciwko liniom lotniczym w Kanadzie
2 kwietnia 2020 08:30
Pięciu kanadyjskich przewoźników lotniczych zostało zaskarżonych za odmowę zwrotu kosztów biletów w związku z kryzysem koronawirusa.
Koronawirus to okoliczność nadzwyczajna w kontekście praw pasażerów Koronawirus to okoliczność nadzwyczajna w kontekście praw pasażerów
13 marca 2020 17:35
Rozprzestrzeniania się koronawirusa jest okolicznością nadzwyczajną w kontekście praw pasażerów linii lotniczych do odszkodowania– uważa Stowarzyszenie Rzeczników Praw Pasażera.
Audyt praw pasażerów lotniczych. Mniejsze prawa dla pasażerów Audyt praw pasażerów lotniczych. Mniejsze prawa dla pasażerów
11 lutego 2020 09:30
Komisja Europejska chce wydłużenie minimalnego czasu opóźnienia lotu, po którym pasażerowie mogą ubiegać się o odszkodowanie od linii lotniczej, a to ma obniżyć znacznie koszty przewoźników. Komisja Europejska opublikowała raport o poziomie ochrony praw pasażerów lotniczych.
TSUE: Karta pokładowa niepotrzebna do otrzymania odszkodowania TSUE: Karta pokładowa niepotrzebna do otrzymania odszkodowania
30 października 2019 09:45
Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) uznał, że pasażerowie nie muszą przedstawiać dowodu w postaci karty pokładowej, aby uzyskać odszkodowanie za opóźniony lot.
Kanada: Nowa ochrona praw pasażerów Kanada: Nowa ochrona praw pasażerów
18 lipca 2019 09:30
W poniedziałek (15.07) weszły w życie nowe przepisy chroniące prawa pasażerów lotniczych w Kanadzie i nie tylko. Odszkodowania będą wyższe niż w Europie.
TSUE wzmacnia ochronę praw pasażerów TSUE wzmacnia ochronę praw pasażerów
15 lipca 2019 09:10
W zeszłym tygodniu Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej orzekł w sprawie o odszkodowanie w przypadku opóźnienia rejsu łączonego, gdy zakłócenie podróży nastąpiło poza granicami Unii.
Nowe wyzwania na rynku odszkodowań pasażerskich Nowe wyzwania na rynku odszkodowań pasażerskich
5 marca 2019 08:48
Najnowsze orzeczenia w sprawach odszkodowawczych, nowelizacja ustawy Prawo Lotnicze i polityka niektórych przewoźników, mogą zmienić radykalnie sytuację pasażerów i firm zajmujących się odzyskiwaniem w ich imieniu odszkodowań za opóźnione i odwołane loty.
USA będą miały rzecznika ochrony praw pasażerów lotniczych USA będą miały rzecznika ochrony praw pasażerów lotniczych
16 października 2018 09:30
Pomimo niechęci departamentu transportu USA (DoT) Kongres w Waszyngtonie przegłosował powołanie stanowiska rzecznika ochrony praw pasażerów.
Wyrok TSUE: Zwrot kosztu biletu obejmuje prowizję agencyjną Wyrok TSUE: Zwrot kosztu biletu obejmuje prowizję agencyjną
12 września 2018 10:33
Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) po raz kolejny zajął się interpretacją rozporządzenia 261/04 dotyczącego odszkodowań w przypadku odwołania albo opóźnienia rejsu. Tym razem sprawa dotyczyła składników kwoty zwracanego biletu.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy