Transport alternatywny

Zwolnili wszystkich swoich pracowników. To koniec Modlinbusa?
07 kwietnia 2020 13:01
Zwolnili wszystkich swoich pracowników. To koniec Modlinbusa? - Modlinbus wypowiedział umowy wszystkim pracownikom - poinformował Marcin Sadowski, współwłaściciel firmy.
Niemcy coraz mniej jeżdżą pociągiem na lotniska. Jak będzie w CPK?
14 lutego 2020 09:00
Niemcy coraz mniej jeżdżą pociągiem na lotniska. Jak będzie w CPK? Branża lotnicza chce większej współpracy z przewoźnikami kolejowymi, tak aby pociągi dostarczały pasażerów liniom lotniczym. Takie też ma być też założenie polskiego CPK. W Niemczech z kolei można zaobserwować słabnące zainteresowanie "rail&fly".
Szybkim pociągiem z Amsterdamu do Londynu. W obie strony
05 lutego 2020 08:00
Szybkim pociągiem z Amsterdamu do Londynu. W obie strony Od końca kwietnia br. pasażerowie podróżujący pociągami Eurostar z Amsterdamu do Londynu nie będą musieli się przesiadać na dworcu w Brukseli. Kontrolę paszportową i wszystkie formalności przejdą jeszcze w Amsterdamie.
Kolej nie jest antidotum na flygskam
24 stycznia 2020 11:00
Kolej nie jest antidotum na flygskam Z Brukseli do Paryża szybki pociąg jedzie przez niespełna 90 minut, a mimo to linie lotnicze wykonują na tym odcinku 28 rejsów tygodniowo. Na innych krótkich trasach jest podobnie.
Jednoszynowa kolej na lotnisko w Katowicach
17 grudnia 2019 09:20
Jednoszynowa kolej na lotnisko w Katowicach Koncepcja jednoszynowej kolei naziemnej została niedawno przedstawiona przez Politechnikę Śląską. Swoją wizję podobnego rozwiązania prowadzącego z centrum Katowic na lotnisko w Pyrzowicach opracował Bombardier Transportation Polska.
FlixBus świętuje dwa lata działalności w Polsce
10 grudnia 2019 07:30
FlixBus świętuje dwa lata działalności w Polsce Na przełomie listopada i grudnia minęły dwa lata obecności FlixBusa w Polsce. Przewoźnik zdołał zbudować w tym czasie siatkę połączeń, która objęła łącznie 240 miast.
PKP Intercity wprowadza możliwość wyboru miejsca siedzącego
27 listopada 2019 08:30
PKP Intercity wprowadza możliwość wyboru miejsca siedzącego PKP Intercity umożliwi swoim klientom możliwość wygodniejszego wyboru miejsca siedzącego podczas zakupu biletu przez internet.
FlixTrain wchodzi do Szwecji i kontynuuje rozwój w Niemczech
31 października 2019 15:00
FlixTrain wchodzi do Szwecji i kontynuuje rozwój w Niemczech Marka FlixTrain, uruchomi w przyszłym roku po raz pierwszy połączenia kolejowe w Szwecji, ponadto wzbogaci swoją siatkę połączeń kolejowych w Niemczech o nowe miasta.
Leo Express: Nowe połączenie z Krakowa na Słowację
31 października 2019 12:49
Leo Express: Nowe połączenie z Krakowa na Słowację Leo Express uruchomi na zimę nowe połączenie z myślą o narciarzach i miłośnikach basenów termalnych.
Leo Express zwiększa liczbę połączeń z Polski do Pragi
04 października 2019 08:15
Leo Express zwiększa liczbę połączeń z Polski do Pragi Leo Express zwiększy od połowy października br. liczbę połączeń kolejowych realizowanych między Krakowem i Pragą.
FlixBus wchodzi do Turcji
23 sierpnia 2019 10:48
FlixBus wchodzi do Turcji FlixBus nabył od funduszu private equity Actera Group najbardziej znaną turecką firmę przewozową – Kamil Koç. Po zatwierdzeniu umowy przez odpowiednie władze, przewoźnik rozpocznie swoją działalność w Turcji, pierwszym azjatyckim państwie w swoim portfolio.
PKP Intercity: Nowości w wakacyjnym rozkładzie jazdy
14 czerwca 2019 09:05
PKP Intercity: Nowości w wakacyjnym rozkładzie jazdy W ubiegłą niedzielę w życie weszła tzw. wakacyjna korekta rozkładu jazdy pociągów. Sprawdzamy jakie nowości przygotował dalekobieżny przewoźnik kolejowy.
RegioJet wprowadził dodatkowe połączenie między Krakowem i Pragą
13 czerwca 2019 13:09
RegioJet wprowadził dodatkowe połączenie między Krakowem i Pragą Czeski prywatny przewoźnik kolejowo-autokarowy RegioJet wprowadził drugie dzienne połączenie między Krakowem, Katowicami i Pragą.
FlixBus ogłosił dalszą ekspansję na Ukrainie
12 czerwca 2019 09:00
FlixBus ogłosił dalszą ekspansję na Ukrainie We wtorek (11.06) FlixBus ogłosił plany rozwoju na rynku ukraińskim oraz długoterminową strategię stworzenia najsilniejszej oferty dalekobieżnych podróży autobusowych na Ukrainie.
Leo Express wrócił na polskie tory
27 marca 2019 10:35
Leo Express wrócił na polskie tory Leo Express wznowił weekendowe połączenie kolejowe z Krakowa do Ostrawy i Pragi. Pociąg ma kursować codziennie od 28 czerwca do 2 września br. Po tym okresie połączenie znów będzie obsługiwane w weekendy. Czeska firma pozostaje jedynym prywatnym pasażerskim operatorem kolejowym w w Polsce.
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama